Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-09-2011, 22:48   #3
kanna
 
kanna's Avatar
 
Reputacja: 1 kanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputację
Kupuje bardzo duzo gier, też do pracy. Lubię gry, gdzie szybko da się opanowac zasady i takie, co sie nie gra za długo. Mam np. Santy Anno, piracką grę Granny (tego wydawnictwa od gry Mafia), podobno super, ale nie mam 2 h na opanowanie instrukcji :/ więc czeka.

Na Dixita byłam namawiana, ale się nie zdecydowałam, może teraz spróbuję, dzieki za rekomendację


Moje typy, na topie od kilku lat

ROLIT, wariacja na temat klasycznego GO, z tym że nawet dla 4 osób.

Mamy kulki, każda jest czterokolorowa. Każdy z graczy wybiera kolor i układa kulkę na planszy "swoim" kolorem go góry. Gra na ok. 30 - 40 minut.
Chodzi o to, żeby zająć jak najwięcej planszy swoim kolorem. Kiedy ułożymy dwie kulki w jednej linii, wszystkie te, które są pomiędzy nimi, zmieniają kolor na nasz.


Spot on Top, przywieziony z Kanady, nazywany swojsko "czerwone i niebieskie". Wariacja nt. kółka i krzyżyka. Gra prosta jak budowa cepa i błyskawiczna.

Mamy podwójne karty, na każdej narysowane są dwa pola: mogą być czerwone, niebieskie lub puste.
Karty rozdaje sie po 5, gracze wykładają je na przemian na planszę 3x3 (każda karta zajmuje dwa pola, pamiętacie). Czerwone można kłaść na czerwone lub puste, niebieskie na niebieskie lub puste, puste na dowolne pole. Chodzi o to, żeby zakryć trzy pola w rzędzie swoim kolorem.


Inna błyskawiczna gra, hitowa, to Quatro.

Mamy planszę 4x4 i drewniane piony różniące się czterema cechami: kolor (ciemne – jasne) , wysokość (wysokie-niskie) , kształt przekroju (koło-kwadrat) , oraz rodzaj zasklepienia (pełne lub puste.) Gracze na przemian podają sobie piony, które są umieszczane na planszy. Celem gry jest ustawienia rzędu składającego się z 4 pionów posiadających ta samą cechę (np. 4 niskie, albo 4 jasne itp.)

//

Lubię tez, już od dawna, Rummikuba – rozgrywka jest tu na 40-50 minut, moga grać 4 osoby. Losuje się kafelki z cyframi i po zebraniu odpowiedniej liczby punktów (30) wykłada się je na stół, w szeregach po co najmniej 3 kafelki, wg zasady: po kolei (1,2,3…), lub zbiorem (7,7,7). Po „wyłożeniu” można dowolnie przekładać kafelki na stole, dokładać swoje tworząc nowe szeregi – to jest najfajniejsze.
Kiedyś grywałam w grę remi-brydż, tam były bardzo podobne zasady, tylko używało się kart, nie kafelków.

Ostatni dużo gram w czarne historie –na karcie opisane jest zdarzenie typu ‘Kobieta siedzi w zamkniętym samochodzie, w głowie ma kulę, w aucie nie ma broni” i gracze musza odgadnąć, co się stało, zadając MG pytania, na które ten odpowiada Tak lub Nie (MG zna wyjaśnienie historii z opisu na tyle karty) . Historie są nierówne, niektóre autentycznie rewelacyjne, inne wydumane, jak na mój gust za dużo jest trupów (a zapodaję to też dzieciakom, więc sporo musze modyfikować), ale sprawdza się zawsze. Równiez z dorosłymi i młodzieżą.

Bardzo dobrze mi się gra w klasyki typu Carcassone (chętnie posłucham, które dodatki polecacie), lubię też błyskawiczne Pędzące żółwie.
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem