Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-09-2011, 09:59   #18
Kaworu
 
Kaworu's Avatar
 
Reputacja: 1 Kaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputację
Zaznaczyłem:

1. Reputację +1/-1
2. Jawność reputacji
3. Zmniejszenie limitu

Nie zaznaczyłem "przerobienia", nie wiem czy to dobrze, czy źle.

Uważam, że w ten sposób byłoby najlepiej. Reputacje nie przyrastałyby masowo, jednocześnie byłyby czymś, czym naprawdę można byłoby się pochwalić (stąd jawność). Jeśli reputacje byłyby w pełni jawne, to można by było zmniejszyć limity. Tak jak dziś przed "patologią zamkniętych kręgów" chroni limit, tak jawna lista przyznanych reputek robiłaby to teraz.

Myślę, iż byłoby dobrze, jakby przeliczyć wstecz wszystkie reputacje wedle tych modyfikacji.

PS. A limit można by było zmniejszyć... trudno mi powiedzieć, choć dla niektórych bywa wkurzający, dla mnie nigdy nie stanowił jakiegoś wielkiego utrudnienia - pewnie dlatego, iż za dawnych czasów grałem w kilku sesjach jednocześnie, a były to raczej większe grupowo rozgrywki. Może limit ustalony na 15 osób byłby dobry? Ewentualnie 13? Nie wiem, chciałbym go zmniejszyć, ale trudno mi powiedzieć do jakiego poziomu...
 
Kaworu jest offline