Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-10-2011, 11:23   #9
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Dla mnie "Pendragon", podobnie jak np. "Dzikie Pola" są systemami historycznymi z domieszka magii i mistycyzmu.
Zarówno w jednym jak i drugim gracze i MG starają się trzymać realiów epoki, na tyle na ile pozwala im ich wiedzy.
W Pendragonie duży nacisk położony jest na moralność (co z resztą widać po schemacie tworzenia postaci). Gracze wcielają się rycerzy i muszą przestrzegać moralności i schematów etycznych, tamtej epoki.
Oczywiście jak zawsze, wszystko zależy od wiedzy i chęci MG i graczy. Jedni będą dbali o szczegóły i detale trzymając się ściśle wiedzy historycznej, a inni potraktują 6 wiek po prostu jako tekturowe tło historyczne do przygód fantasy.
I tak naprawdę nie ma ani w jednym, ani w drugim podejściu nic złego.
Moim zdaniem twórcy systemu, jednak chcieli stworzyć rpg historycznego, stąd między innymi w podręczniku opis realiów, moralności, zasad etycznych, polityki i warunków społecznych. A jako nośnik wykorzystali popularny motyw legend króla Artura.
To tyle jeżeli chodzi o odpowiedź na oba wcześniejsze posty.
Temat niewątpliwie ciekawy i interesujący, ale tak naprawdę na osobną dyskusję.

Ja staram się trzymać realiów epoki, ale w sesji zaznaczyłem, że nie trzeba być mediewistą, by wziąć w niej udział. To ma być zabawa, a nie kolokwium z historii Brytów.
 

Ostatnio edytowane przez Pinhead : 02-10-2011 o 11:25.
Pinhead jest offline