Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-10-2011, 18:22   #19
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Proszę Państwa - trzy ważne sprawy:

1. Przy przenoszeniu czegoś z doc'a do sesji przenosimy wszystko, a nie tylko kwestie swojej postaci. Ważniejsze jest utrzymanie spójności dialogów niż podział na "moje", "twoje" i "jego"... Dlatego też dopisujemy do własnych kwestii osobę wypowiadającą dane zdanie.

2. Oddzielanie wiedzy gracza od wiedzy postaci. Wszystko pisane jest w jednym wątku i bardzo często postacie nie mają "bladego pojęcia" o działaniach innych (ponieważ fizycznie znajdują się w innym miejscu); podobnie zresztą ma się sprawa z przemyśleniami i ustaleniami na linii ST <> Gracz zawartymi w poście osobistym. Owszem - jako gracze będziecie mieli wiedzę o działaniach innych, jednak niedopuszczalne jest wykorzystywanie tego w swoich postach, działaniach czy wypowiedziach. Podobnie - zawsze ktoś będzie pierwszy, ktoś wysunie jakiś pomysł, ktoś podejmie jakieś działanie. Jestem daleki od urządzania wyścigów, jednak tutaj zasada, kto pierwszy ten lepszy ma bardzo dobre zastosowanie. Każdy z was musi określić jakie sprawy są dla jego postaci ważniejsze, a jakie mogą poczekać i na tej podstawie podejmować i opisywać decyzje postaci.

3. Wszystko co jest powiedziane w sesji dotyczy tylko i wyłącznie postaci. To postać podejrzewa postać, a nie: gracz gracza.



Jeszcze jedno:
W zasadzie wszystkich poza Smirrnovem proszę o zajrzenie do dokumentu wspólnego. Mamy tam małą (niestety nieuniknioną) rewolucję związaną ze spóźnionym wejściem Samuela i chciałbym, aby przejrzeć dialog pod kątem ustosunkowania się do tego zdarzenia. Również Wnerwik spokojnie może się ustosunkować do kwestii poruszanych po jego wejściu (przez dopisanie kwestii i opisanie działań swojej postaci). Oczywiście nie będziemy tego jakoś znacząco przerabiać (kto późno przychodzi sam sobie szkodzi)...
W razie potrzeby jestem do dyspozycji.
 
Aschaar jest offline