Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-10-2011, 23:21   #30
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Ponownie krótko. Topologia wzywa.

Nie zgadzam się do tego, co napisałeś, a nie do tego, czego nie napisałeś.

"TWzględności Einsteina jest zbyt wąska jak na TWszystkiego."
Jak dla mnie, jest to jasne odniesienie do tego, co napisałeś. Jeśli nie jest jasne dla ciebie, proszę bardzo, objaśnię.
Gdyby któraś z teorii dawała perfekcyjne wyniki nie musiałaby być Teorią Wszystkiego.
Dając idealnie dokładny wynik w świecie kwantowym, nie musiałaby dawać takiego w makroskali.
Nie, uwzględnienie wszystkich czynników mających wpływ na mechanikę kwantową, nie implikuje poprawności w kwestii obiektów większych.
Teoria Wszystkiego unifikuje wszystkie siły: grawitacja, elektromagnetyzm, oddziaływania silne i słabe.
Pierwsze dwa mają ogromne (nie mylić z "wyłączne") znaczenie w makro, ostatnie w mikro.

"TWzględności Einsteina jest zbyt wąska (...)."


Synteza dwóch ("rodzajów") teorii w pewnym sensie doprowadziłoby do unifikacji, będącej podstawowym założeniem Teorii Wszystkiego, w którą Hawking zaczyna wątpić w Grand Design.
Na temat pozycji oraz argumentacji będę mógł wypowiedzieć się za jakiś czas - po przeczytaniu.

Ponadto w cytatach nie widzę nic niezgodnego z tym, co powiedziałem, niemniej prawdą jest, że pewne książki z owej tematyki nie są mi obce.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.

Ostatnio edytowane przez Alaron Elessedil : 10-10-2011 o 23:24.
Alaron Elessedil jest offline