Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-10-2011, 23:35   #38
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Mam pytanie. Nawet nie jedno.

Pierwsze z nich dotyczy samej profesji.
Czarodziej musi posiadać 12 znanych zaklęć. Problem polega na tym, czy uznajesz "czary bazowe", takie jak czytanie w myślach, czego potrafił dokonać każdy czarodziej w Sadze.
No, może prócz totumfackiego Vilgefortza, będącego kompletnym amatorem i Ciri, dopiero co rozpoczynającej szkolenie.

Owa kwestia rodzi kolejną wątpliwość.
Co prawda, wnioskować można na podstawie stwierdzenia, iż sesja będzie epicka, a postacie wrzucone w epicentrum wydarzeń zdolni będą dokonać istotnych zmian na Kontynencie, że mamy tworzyć postacie ponadprzeciętne.
Do jakiego stopnia?
Ja, w swojej sesji używałem porównań do powszechnie znanych postaci (gdzie miały być nieco słabsze od Lamberta).

Trzecie z pytań dotyczy samego obecnego osadzenia zdarzeń w świecie.
Rozpoczynamy, mniej więcej, w miejscu zakończenia Wiedźmina 2 Zabójcy Królów. Potrzebuję doprecyzowania.

Spoiler
Po stronie Vernona Roche'a, podczas ratowania Triss, Temeria została rozebrana między trzy królestwa, z czego Kaedwen zbliża się do tytułu hegemona, jeśli żyje Henselt.
Jeśli nie żyje, Redania jest najpotężniejszym państwem.
W przypadku ocalenia Anais przez Geralta, nie dochodzi do rozbioru.
Po stronie Iorwetha, po pomocy dla Triis, Redania jest największą siłą rozbiorową.
Więcej zakończeń nie znam.
Koniec spoilera

Dlatego też prosiłbym o nakreślenie politycznej sytuacji Kontynentu, co jest dość istotne, jak mi się zdaje.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline