Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2011, 11:26   #6
daamian87
 
daamian87's Avatar
 
Reputacja: 1 daamian87 wkrótce będzie znanydaamian87 wkrótce będzie znanydaamian87 wkrótce będzie znanydaamian87 wkrótce będzie znanydaamian87 wkrótce będzie znanydaamian87 wkrótce będzie znanydaamian87 wkrótce będzie znanydaamian87 wkrótce będzie znanydaamian87 wkrótce będzie znanydaamian87 wkrótce będzie znanydaamian87 wkrótce będzie znany
Jeśli chodzi o kwestie mechaniczną, polecam te trzy strony:
- Link 1
- Link 2
- Link 3

Jeśli zaś chodzi o informacje fabularne, to ja osobiście nie spotkałem się z postacią drowiego barda. Mogę jednak wyrazić swoje zdanie na temat takiej postaci i podzielić się swoimi wątpliwościami i radami.

Jeśli postać, którą tworzysz ma żyć w Podmroku trzeba się zastanowić nad zasadniczą kwestią - przydatności takiego drowa w społeczeństwie. Jako że jest to rasa niezwykle pragmatyczna, to bard może być w ich mniemaniu bezużyteczny, mówiąc delikatnie. W świecie intryg, zabójstw i morderstw nie ma miejsca dla delikatnego, wymuskanego (w większości tacy są bardowie) drowa. Pojawiają się też dwa kolejne pytania: o czym taki bard mógłby śpiewać i komu?

Pieśni i historie bardów opowiadają o bohaterskich czynach, wspaniałych miejscach i wielkich czynach prawowitych ludzi. Pieśni dla drowów będą opiewać historie najmroczniejszych zabójców, zagrzybione korytarze Podmroku i wyrzynaniu w pień krasnoludów?

Druga sprawa - kto słuchałby takich opowiadań? Drowy nie spędzają czasu w karczmach, popijając sobie piwo przy blasku ognia z kominka. Znaleźć publikę w takim świecie będzie niezwykle trudno, o ile nie będzie to niemożliwe.

Jeśli zaś kierujesz swojego drowa na powierzchnię, to będzie chyba jeszcze trudniej. Rasa ta jest na powierzchni traktowana jako ucieleśnienie zła. Zyskanie zaufania będzie graniczyło z cudem (patrz postać Drizzta) a bez choćby akceptacji nie ma co liczyć na zdobycie jakiejkolwiek publiki. Miejsc gdzie drowy nie są od ręki zabijane w Krainach jest bardzo mało, z reguły są to małe wioski. A tam bard nie zyska sławy ani pieniędzy.

Mam nadzieję że mimo samych uwag krytycznych pod adresem drowiego barda mój wpis będzie choć trochę pomocny
 
__________________
"Marzę o cofnięciu czasu. Chciałbym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku". - Janusz Leon Wiśniewski
daamian87 jest offline