Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2011, 22:27   #8
Kirholm
 
Kirholm's Avatar
 
Reputacja: 1 Kirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skałKirholm jest jak klejnot wśród skał
Ok... krótko to znaczy powiedzmy opowieść do strony a4, zupełnie mi to wystarczy, ponieważ myślę, iż dam radę wyczuć Twoją postać. Ponadto w moich sesjach, preferuję by gracze na bieżąco kreowali swoich bohaterów, tworzyli z nich coraz to barwne istoty. Oczywiście, jeśli chcesz to możesz naskrobać więcej, aczkolwiek nie jest to konieczne

Jeśli chodzi o Isztę, to jest to kraj kupiecki, położony na południu, gdzie rosną egzotyczne owoce skąpane w złocistych promieniach słońca, dziewoje o miedzianej cerze uwodzą spracowanych mężów, a fale Morza Diamentowego rytmicznie rozmywają się na piaszczystych plażach... bla bla bla

Jeśli chodzi o strukturę społeczną, to na samym dole drabiny znajdują się oczywiście niewolnicy, sprowadzani z Czarnego Kontynentu. Pracują u kupców, aczkolwiek w fatalnych warunkach, dlatego trup ściele się gęsto, głównie z powodu niedożywienia lub chorób zakaźnych.

Wyżej w hierarchii są chłopi, którzy pracują u włościan na polach, w sadach oraz winnicach. Co prawda mają swoje prawa, aczkolwiek władzę sądowniczą nad nimi posiada szlachcic. Atoli mają kilka przyznanych swobód: jak brak pracy w dni święte, dochody od plonów oraz specjalne premie.

Następnie mamy mieszczan. Miasta są niezwykle ważne dla kraju, co ciekawe bardzo duży odsetek społeczeństwa stanowią właśnie mieszczanie. Trudnią się przede wszystkim rzemiosłem, żeglarstwem oraz pracą w usługach.

Oddzielną grupę społeczną stanowią kupcy, obdarzeni w Iszcie wybornymi przywilejami. Zrzeszeni są w gildie, czasem w kompanie kupieckie. Są znani w całym świecie, a ich wyprawy już od dawna docierają do odległych kontynentów. Teoretycznie, są niżej położeni w drabinie niż stan szlachecki, aczkolwiek w praktyce posiadają wpływy znacznie potężniejsze niż arystokracja, która jest najwyższym stanem w państwie.
 

Ostatnio edytowane przez Kirholm : 22-10-2011 o 13:04.
Kirholm jest offline