Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-10-2011, 12:38   #64
Irregular
 
Irregular's Avatar
 
Reputacja: 1 Irregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputację
U mnie w szkole to po prostu... powiedzieć (napisać) wszystko? Ech, chyba dam tylko najlepsze kawałki.

Historia. Nauczycielka oddaje sprawdziany. Jedno z zadań (do tekstu źródłowego) dotyczyło sposobu walki Persów i Greków. Kawałek tekstu źródłowego, pytanie i odpowiedź ucznia:

(...) Persowie zwykli byli obrzucać przeciwnika gradem strzał. (...)
1) Jak walczyli Persowie?
Odpowiedź: Obrzucali wrogów gradem.

Normalnie zaklinacze deszczu (burzy?)... Znowu na historii:

Pani: Wtedy ożenił się z Odą i miał z nią pięciu synów...
Uczeń (który nie nadążał za lekcją): Co on robił z tą Odą?
Śmiech to za mało, żeby opisać reakcję klasy...

J. Polski. Temat właśnie zadanego wypracowania: ,,Napisz list od jednej postaci mitologicznej do drugiej, zamieszczając fragmenty charakterystyki osoby trzeciej". Jeden z kolegów bardzo genialnie pyta się:
Uczeń: Czy mogę napisać od Narcyza do jego ukochanego i o największej miłości adresata?
Pani: Chcesz pisać list od siebie, do siebie i jeszcze o sobie?
Uczeń: Tak, a czemu nie?

Cóż... teraz nauczyciele zdążyli przywyknąć do tym podobnych pomysłów mojej klasy. Chociaż... nadal zdażają się ciekawe rzeczy, jak choćby:

Chemia. Uczennica idzie do odpowiedzi.
Pani: Co to jest powietrze?
Uczennica: To jest taka zbieranina różnych gazów.

Podejrzane gazy. I jeszcze na dobrą końcówkę:

PO. Zasady postępowania w przypadku pożaru.
Pani: Tylko pamiętajcie: jak jest pożar, nie krzyczcie: ,,Pali się!" bo nikt nie przyjdzie, tylko: ,,Gwałcą!", to wszyscy przyjdą popatrzeć.
Mina większości obywateli klasy:
 
__________________
Mole książkowe są zagrożone. Chrońmy ich naturalne ostoje! (biblioteki!)

Wkurzyłam kogoś? Coś pomyliłam? Sorry, ale biblioholik na odwyku to jeden wielki kłębek nerwów. Wybaczcie.
Irregular jest offline