Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-11-2011, 21:55   #3
Pinn
 
Pinn's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputację
Opierałem się na grze komputerowej(Deus Ex Human Revolution), i w zasadzie jak najbardziej chciałem odejść od samej konwencji CP 2020 (która ze względu starej daty powstania jest już lekko przestarzała i przesadzona- jak sam podkreślasz). Stąd zresztą rok 2027, bo w tym czasie dzieje się akcja wspomnianej gry. Osobiście również uważam tą datę jako zbyt bliską przyszłość, technika potrzebuje czasu i popytu. 2050, to coś rozsądniejszego. Ponadto bardzo trafnie zauważyłeś jak taka technologia, by się przyjmowała na przykładzie chirurgi plastycznej. Firmą ulepszeniowym nawet z bardzo dobrym marketingiem ciężko było by zdobyć zdrową cześć konsumentów. Mało kto dałby sobie rękę uciąć, na rzecz czegoś sztucznego, nawet w pełni lepszego od biologicznego pierwowzoru. Zadając pytanie moim znajomym o wymianę kończyny nawet takiej w pełni przewyższającej normalną tylko ja spośród ok.15 osób wyraziłem aprobatę przy czym tylko kilka poddawało się wahaniu. Tak więc pod tym względem zgadzam się z tobą. Jeszcze długo poczekamy na te, w moim odczuciu, cuda.

Sam transhumanizm jak napisałem traktuję lekko. Nie mam obsesji na punkcie powstania nowego człowieka, a genetyka to rzecz naprawdę skomplikowana i wolną się rozwijająca. Jednak odkrycia na jej płaszczyźnie mogą przyczynić się choćby do spowolnienia procesu starzenia i zwalczenia niektórych chorób. Oczywiście widzę zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z owoców tej dziedziny nauki. Jednak nie czeka nas raczej w najbliższym czasie rozłam na ludzi i nadludzi czy hordy małych mutantów. To wszystko raczkuje i jest bardzo kosztowne.


Co do samego świata CP2020 myślę , że wolał bym go w subtelniejszej formie pod nazwą CP2040 bez tych przesadzanych elementów, uformowaną na dzisiejszych realiach, tak jak CP2020 powstał na fali lat 80.


Zaczynałem ten temat odnosząc się do
Deus Ex`a więc zrobię to ponownie. Co prawdą są to zakończenia gry jednak nie ukazują samej głównej fabuły (tylko lekko się odnoszą) a pokazują jedynie stosunek do samej technologi przyszłości z różnych (4) perspektyw . Uwaga możliwe spoilery! Deus Ex : Bunt Ludzkości / Human Revolution - Wszystkie zakończenia / Endings (PL) - YouTube

Nie mam zamiaru w jakiś sposób promować produktu, po prostu sam poruszyła tematykę którą interesowała mnie od dawna w dość świeży sposób. Jak również pisałem w pierwszym poście zachęcam do podzielenia się wrażeniami z samej gry, bez zbędnego rozwodzenia się.
 

Ostatnio edytowane przez Pinn : 04-11-2011 o 19:04.
Pinn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem