Wątek: Komedie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2011, 12:10   #1
Mandock
 
Mandock's Avatar
 
Reputacja: 1 Mandock jest na bardzo dobrej drodzeMandock jest na bardzo dobrej drodzeMandock jest na bardzo dobrej drodzeMandock jest na bardzo dobrej drodzeMandock jest na bardzo dobrej drodzeMandock jest na bardzo dobrej drodzeMandock jest na bardzo dobrej drodzeMandock jest na bardzo dobrej drodzeMandock jest na bardzo dobrej drodzeMandock jest na bardzo dobrej drodzeMandock jest na bardzo dobrej drodze
Talking Komedie

Ostatnio strasznie brakuje mi jakiś dobrych komedii, czegoś, co zapewni mi 60-90 minut czystego śmiechu. Niestety, z tego, co zauważyłem, niewiele takich filmów w ogóle jest. Więc po to właśnie zakładam ten temat: tutaj należy polecać i rekomendować komedie wszelkiego rodzaju. Przy polecaniu filmu prosiłbym o informację jaki to jest rodzaj humoru, dla uniknięcia nieporozumień.

Zacznę od siebie:
-Rrrrr- świetny francuski film o jaskiniowcach, którzy właśnie odkrywają czym są uczucia. Idealny dla fanów czystego absurdu.
-Monty Python i Święty Graal- jeden z najlepszych filmów Pythonów, opowiadający o dziejach Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu. Humor absurdalny, czarny, agielski.
-Żywot Briana- kolejny klasyk Monty Pythona, którego akcja osadzona jest w Ziemi Obiecanej w I wieku n.e. Nie polecam osobom nastawionym do świata bardzo religijnie. Film niesamowicie niepoprawny politycznie, angielski humor dla koneserów.
-Nic Śmiesznego- najlepsza polska komedia jaką widziałem. W roli głównej oczywiście Cezary Pazura. Film o niezwykle niezadowolonym z życia człowieku, któremu ciągle wiedzie się coraz gorzej. Polski czarny humor.

To tyle na dzisiaj.

P.S.
Nie chodzi mi tutaj o komedie romantyczne, ani filmy ''niesmutne'', tylko o czysty śmiech przelany na taśmę filmową.
 
__________________
-Jak się nazywa państwo Impów?
-IMPERIUM!!!

Ostatnio edytowane przez Mandock : 06-11-2011 o 16:40. Powód: Nieścisłość.
Mandock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem