Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-11-2011, 06:58   #19
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Ad !. Skoro ja widziałem co najmniej kilak filmów z dubbingiem a nie mam Tv i wielkim fanem kina nie jestem, to mogę spokojnie założyć, że reszta społeczeństwa też. To oczywiście tylko moja opinia, ale sądzę, że mimo waszych argumentów, gdyby zrobić sondę/wybory to w Polsce i tak przeszedł by lektor.

Ad 2. Gdyby to był ktoś inny, to powiedziałbym, że mnie nie zrozumiałeś, ale ponieważ to Ty, to wiem, ze jesteś po po prostu złośliwy, wredny i (tu wstaw kilak słów niezgodnych z regulaminem, wedle uznania ) :P

Chodzi mi o to, ze żaden, nawet najlepszy dubbing nie odda tego, co swoja grą aktorką zrobił "oryginalny" aktor. Głos, sposób wypowiedzi, łącznie wypowiedzi i gestów, charakterystyczne odzywki, itd. jest jej elementem i zabieranie tego sprawa, że całość traci i robi się śmieszna. Druga sprawa, o czym już pisałem, to chyba nie powiesz mi, że nie rozpoznasz po głosie ulubionych aktorów (nie będę pisał jakich, bo nie chce mi się sprawdzać w googlu pisowni ich nazwisk :P, ale są tacy, których głos jest bardzo charakterystyczny), zwłaszcza tych dobrych, którzy potrafią go używać. Dubbing jest w tym przypadku irytujący. W przypadku tych kiepski aktorów, jest zwyczajnie śmieszny, bo wychodzi bardzo nienaturalnie.

EDIT
Zauważyłem, że nieświadomie użyłem w teksie kilka razy określenia "śmieszny/a". Po zastanowieniu stwierdzam, że z tym właśnie kojarzy mi się dubbing w filmach. Ze śmiesznością. Przy oglądaniu komedii czy kina "familijnego", jeszcze tak nie przeszkadza, ale jakoś trudno mi wyobrazić sobie dubbingowany horror czy coś "poważniejszego".
 
__________________
naturalne jak telekineza.

Ostatnio edytowane przez malahaj : 09-11-2011 o 07:02.
malahaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem