Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2011, 11:14   #5
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Aravial Zobacz post
Nie rozumiem skąd to wasze zawzięcie na religie?
A ten wniosek to ciekawostka... Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Cytat:
Napisał Aravial Zobacz post
Artykuł nie dotyczy tylko sekt religijnych. Powiedziałbym nawet, że pisałem go z myślą głównie o fanatycznych, acz areligijnych ugrupowaniach. Owszem - do religii to wszystko pasuje, ale zwyczajnie raczej pomijam je w swoich questach (chyba, że jako organizacje polityczne). Z założenia tekst miał być jednostronny - on przedstawia jedynie jak można tworzyć organizacje mające być czymś więcej niż oponentami BG.
To czegoś nie rozumiem. Z jednej strony pomijasz religie, a z drugiej strony tworzysz kulty (które przecież tez są religiami, tyle, że niejawnymi / potępianymi). Wracam więc do pytania - po co?

Cytat:
Napisał Aravial Zobacz post
Zresztą wydaje mi się, że zapominamy o tym, że poza sojusznikami i wrogami gracze mogę również spotkać npc z organizacji, które nie są tak ewidentnie don ustosunkowane.
Owszem, mogą. Tyle, że nie ma NPCów neutralnych (albo są całkowicie pomijani w grze). NPCe, albo graczom pomagają, albo przeszkadzają i do tego działania muszą mieć jakąś motywację. Opisywanie organizacji, która jes neutralna dla PC to to samo co tworzenie historii życia karczmarza. PC nigdy go o to nie zapytają...

Cytat:
Napisał Aravial Zobacz post
Myślę, że dla bardziej ambitnych sesji - politycznych lub nieco filozoficznych - stworzenie przynajmniej jednej-dwóch organizacji bardziej przekonywujących ideologicznie.
Zgadzam się. Do określonych sesji (choć nie wiem dlaczego muszę wymyślać coś nowego? Dlaczego nie korzystać z podręcznikowych kultów i ich nie uszczegółowić?) - ponawiam tutaj swoje pytanie z poprzedniego posta: cz muszę to robić w każdej sesji?



-----
...BlackBerry...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem