Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-11-2011, 11:05   #14
Someirhle
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 1 Someirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputację
Wisz co, Mośku, wydaje mi się że nieźle mi wychodzi oddzielanie postaci ode mnie, a tym samym wiedzy postaci od mojej. Ogólnie, chodziło mi o to, że moja postać nie mogła przeciwdziałać własnej zgubie (nawet gdybym ja osobiście wiedział), a gdzieś tam się jeszcze pojawił komentarz Anonima, że gdybym uciekał postacią w stronę kas, to bym się uratował. Tylko na jakiej zasadzie moja postać miałaby obrać ten kierunek? O to chodziło.
A co do reakcji przygotowanych 3 tygodnie wcześniej - są często bardziej realistyczne, niż te natychmiastowe, jeśli bowiem charaktery gracza i postaci się nie pokrywają (co przecież zdarza się co i rusz), to pierwsza, pierwotna reakcja często pokrywa się raczej z reakcją charakterystyczną dla gracza, niż dla postaci. Trzeba czasu, żeby dobrze wyobrazić sobie sytuację widzianą oczyma kogoś innego (oczywiście, są osoby którym przychodzi to naturalnie, bądź graja "sobą" - ale uzyskanie takiej grupy wymagałoby albo ostrej selekcji, albo zastrzeżenia że wolno tworzyć tylko postacie zgodne z własnym charakterem).
 
__________________
Cogito ergo argh...!
Someirhle jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem