Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2011, 10:35   #15
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Yzurmir Zobacz post
Hmm... Myślę, że spróbuję gry. Wstępnie się zgłaszam, ale mam parę pytań. Przede wszystkim, jaki ma być klimat gry? Realistyczny-surowy czy humorystyczno-groteskowy? Innymi słowy: ciężki czy lekki? Przygoda czy horror? Przetrwanie, eliminacja graczy czy osiągnięcie innego celu?
Poza tym nie rozumiem mechaniki. Niby określamy postać, jak chcemy, bo to się liczy tylko do odgrywania, a jednak są jakieś umiejętności, zdolności czy co tam, rozwijane za PD.
O co chodzi ze starymi postaciami? Pierwsza sesja jednolinijkowa rozgrywała się w tym samym uniwersum? Czy to jest coś tam meta? Bo Mośko czy Kauamarnica grali w dwie kolejne sesje, ale chyba ani wilkołaka czy wampira, ani okultystę zombieloga nie wezmą na statek kosmiczny... Pogubiłem się.
I tak dalej. Ogólnie jestem czepialski. Jeśli uznasz, że do czegoś jeszcze mógłbym się przyczepić, to to także wyjaśnij.
Poważny-lekki - jak coś tworzę to globalnie, więc zawsze jest wytłumaczenie wszystkiego co się pojawi w sesji choć nie zawsze zostanie ujawnione, a tylko wtedy gdy postacie graczy zajmą się daną sprawą. Czy będzie poważnie czy lekko zależy od graczy. Przygoda, osiąganie różnych celów choć najważniejsze z nich jest przetrwanie (jak napisałem wcześniej śmierć postaci to śmierć postaci, a nie eliminacja gracza) - czasem przetrwanie będzie łatwe, a czasem robi się gorąco. W Wolsungu śmierć to ostateczność, tutaj śmierć jak i w rzeczywistości - zdarza się. W Wolsungu zaleca się do pozostawiania czarnych charakterów przy życiu, a tutaj... przecież to oczywiste, że wrócą jeśli się ich na dobre nie powstrzyma. Mechaniczne punkty wybieracie przy wyborze "tło postaci" - mechanika trudna nie jest, ale mogłaby spowodować lawinę pytań tutaj, a wolę zostawić to do tematu komentarzy już w grze.

Pierwsza sesja jednolinijkowa rozgrywała się w jednym z altereali tego uniwersum - Coca-Cola i Potwór przeżyli misję w 1996 roku (czasu astropolskiego), ale był to Odcinek 9 w stosunku do 8 odcinków (przygód) rozgrywających się w 1997 roku i na innym forum. Dla Coca-Coli i Potwora mija trochę ponad rok, dla postaci Mośka, Kauamarnicy i jeszcze jednego gracza, który powinien niedługo się pojawić, 2-3 tygodnie.


ps. Ogółem dziękuję za duży odzew i szkoda, że tym razem nie mogę przyjąć wszystkich.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 01-12-2011 o 10:39.
Anonim jest offline