Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2011, 18:51   #19
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Czas na posty do poniedziałku.
Popchnąłem śledztwo troszeczkę do przodu, uznając, że część pytań zadacie na 100%. Resztę musicie poprowadzić sami - można na docu, można ze mną prywatnie, jeśli sama postać także prywatnie będzie się czegoś dowiadywać.

Konkretne pytanie jest popierane testem umiejętności. W tym przypadku przydatne będą trzy: charm, guile oraz intimidate (wolę posługiwać się nazwami ang., ze względu na ten sam język na kartach etc.). Rzucał będę ja, pamiętajcie, że za dobre odegranie sceny lub pewne akcje "wspomagające" (np. zakupienie napitku w Garnku) mogą przynieść odpowiednie rezultaty (w postaci kości szczęścia... lub pecha, przy złym rozegraniu). Rzucam ja, jako, że wszyscy stwierdziliście, że chcecie bym to robił.

Pytanie na teraz i na później: czy wyniki rzutów mam podawać wraz z opisem rezultatu? Gdy gramy w docu myślę, że mogłoby to być przydatne, wtedy wiadomo będzie co i dlaczego się stało. Dodatkowo - do kart postaci dodam niedługo znaczniki postaw (czerwone i zielone puzzle). Odpis do materiałów mi się przedłuża, dlatego tutaj bardzo krótko o nich, w zastosowaniu do obecnej sytuacji (braku walki):

Postawa brawurowa - określa postać jako "nadpobudliwą" i skorą do działania zamiast myślenia, ewentualnie myślenia dopiero po działaniu. Wliczać się w to mogą obcesowe, bezpośrednie pytania, zastraszanie, gwałtowne reakcje.
Postawa konserwatywna - przeciwieństwo powyższego, postać jest wyważona, woli pomyśleć, niż zrobić coś głupiego, a jej działania nie będą dążyły, zwłaszcza nie od razu, do wymuszenia na czegoś na drugiej osobie.

Oczywiście jest to opis bardzo ogólny, nie można go brać całkiem bezpośrednio (postać w postawie konserwatywnej także może zastraszać, nie ma zresztą żadnych ograniczeń), ale chciałbym, aby zachowanie postaci odpowiadało (mniej-więcej przynajmniej) wybranej na daną scenę postawie. Im bardziej odchylona jest od postawy neutralnej, tym mocniej postać odczuwa "brawurę" lub "konserwatyzm". W chwili obecnej możecie przesunąć znacznik o 1 w dowolnym kierunku z pozycji neutralnej. Ograniczenia swoich postaci macie przedstawione na kartach profesji.
Wydaje się to nie w pełni naturalną częścią mechaniki, ale odpowiem na wszelkie pytania w razie niejasności.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline