Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2011, 15:34   #24
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Wie ktoś może coś na temat prawidłowych temperatur podzespołów komputerowych?
Mam w swoim laptopie procesor Intel Core 2 Duo T5800 2.0 GHz i kartę graficzną GeForce 9650M GT i ostatnio zauważyłem że osiągają niepokojące temperatury (aż kupiłem sobie podkładkę chłodzącą):
Procek w stanie "nicnierobienia" stoi na temperaturze 60-65 stopni (ok. 50 z podkładką), a w stresie (na Skyrimie) sięga do 80-85 stopni (niezależnie od obecności podkładki).

Karta graficzna sięga jeszcze dalej - w stanie "nicnierobienia" co prawda temperatura podobna do procesora, ale w stresie sięga nawet do 90 stopni.

W tym samym czasie dysk twardy jako jedyny jest (chyba ) grzeczny - nigdy nie przekracza temperatury 45 stopni.

I tyle wiem. Bo nie wiem nawet czy mam się przejmować takimi "osiągami" swoich podzespołów, czy to naturalna rzecz, takie temperatury. Ktoś się orientuje?
 
Gettor jest offline