Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2011, 22:56   #101
chaoelros
 
chaoelros's Avatar
 
Reputacja: 1 chaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał draugdin
Ja nie mam niczego do ukrywania i nie będę pisał na PW tylko otwarcie.
Głos przyjęty

Cytat:
Napisał draugdin
Wszyscy inni potrafią pisać poprawnie językowo i klimatycznie co to tematu sesji. Staropolsczyzna i inne wyrażenia za przeproszeniem pasują jak pięść do nosa.
Racja.

Cytat:
Napisał draugdin
Albo gramy normalną sesję albo wymieniamy się jakimiś tajnymi prywatnymi wiadomościami które wprowadzają tylko zamęt.
W porządku ale dialogi z postaciami fabularnymi które ja odgrywam, muszą być ze mną odegrane. To chyba zrozumiałe? No bo tak to gracz może wedle swego widzi mi się zadecydować czy np. Elrond wybacza, czy lubi, czy wyrusza razem z nami w podróż itd. Także wszystko inne piszecie sami i wedle uznania opisujecie świat dookoła. Walki tak jak mówiłem. Co do kolejności to już więcej nie będzie takich rzeczy. Każdy pisze wedle uznania, kolejność czy inicjatywa działa przy stole a nie na forum.


Cytat:
Napisał Brain
To narazie głównie ty masz dziwne rozterki z klimatem.
Staropolszczyzna należy do języka polskiego, którym się na sesji posługujemy. Wyobraź sobie, że Tolkien wtrącił zapewne jakieś określenia ze swego ojczystego języka, których nie mamy w przekładzie.
To ja mam rozterki? Co do zapożyczeń, to język Rohirimów był zwyczajnie językiem staroangielskim. Także zanim coś powiesz, to na spokojnie przemyśl i sprawdź.
Wiesz sprawdzę to... jak szatana kocham sprawdzę. A ty zobacz jak wygląda staroangielski i czy można go zrozumieć znając zwykły angielski. Swoją drogą, jakbyś pisał dialogi w staropolskim, ale prawdziwym takim ze średniowiecza to nikt by cie nie zrozumiał. A te wyrażenia, które przytoczyłeś były w użyciu w epokach, które nie odzwierciedlają realiów mediewalistycznych uniwersum.

Co do głosowania. Mam trzy głosy. czekam do jutra jeszcze.
 

Ostatnio edytowane przez chaoelros : 04-12-2011 o 23:08.
chaoelros jest offline