Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-12-2011, 14:01   #13
Potwór
 
Potwór's Avatar
 
Reputacja: 1 Potwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłość
@kronikarz1981
Cytat:
-Na dzień dobry jak widzisz sprawę z wszczepami i cyberpsychozą????
- Podręcznikowo, wszczepy powodują utratę człowieczeństwa. Jeśli liczba UC zależy od rzutu bierzcie średni wynik plus ewentualne modyfikatory. Tzn jeśli coś kosztuje 1k6 płacicie 3, jeśli 2k6+1 to 7.

Cytat:
-Zapodał byś także kilka podstawowych założeń sesji bo w samej rekrutacji jest ich nie za wiele.
Sesja ma się dziać na terenach Night City, okolic i cyberprzestrzeni. Co do niej to widzę że zapomniałem napisać wcześniej więc dodam tutaj:

Jako że opis sieci jest przestarzały (pisany w momencie gdy jeszcze internetu nie było w ogóle (Cyberpunk 2013) lub dopiero raczkował (1990) potrzebne będzie pewne unowocześnienie. U mnie wygląda raczej jak alternatywna rzeczywistość nałożona na nasz świat do której dostęp mają osoby posiadające elektrody/odpowiednie złącza. Proszę raczej sobie wyobrażać coś na kształt Secon Life w którym można stworzyć cokolwiek i odbierany jest przez zmysły (również dotyk, smak i zapach). Jeśli miałbym podać książkowy odpowiednik myślcie raczej o rzeczywistości wirtualnej podobnej do tej z książki „Labirynt Odbić” Siergieja Łukjanienko.

Szkielet fabularny już mam ale wszystko będzie dopasowywane do postaci graczy.

Cytat:
-Jak ma się sprawa z umkami jest jakiś stopień poza który na starcie nie można dać np max 8 czy można na dzień dobry dać pewne umki już na 10??
Maksymalny poziom umiejętności przy tworzeniu postaci to 10.

Cytat:
-Jak ma się sprawa z finansami oraz bronią? Szczególnie interesuje mnie dostępność broni jaką będzie można nosić?
Broń kupić można każdą, w tym settingu czarny market ma się nieźle, należy pamiętać tylko o jej legalności (Dostępność). Również według prawa broń automatyczna jest nielegalna.

Cytat:
-A także ostatnia już sprawa ma to być w miarę spokojna sesja z pewną dozą strzelania czy czysty Hardcor w stylu Strzelaniny Piątkowej Nocy.
Walki oczywiście trochę będzie ale nie będzie ona stanowić podstawy sesji. Sceny akcji też będę rozpatrywał nie czysto mechanicznie, tylko oceniał jak dobrze idzie postaci na podstawie jej statystyk.

Cytat:
A także najważniejsza sprawa o której jak widzę zapomniałeś do tych 40pkt na Podstawowe Umiejętności powinno zostać dorzucone 20pkt na dodatkowe umiejętności nie związane z klasą postaci a które każdy z graczy chciał by posiadać
Hmm, faktycznie – w temacie o tworzeniu postaci to uwzględniłem, a tutaj zapomniałem dopisać. Zaraz zedytuje:

Każda postać mu pulę punktów do rozdania na umiejętności dodatkowe równą sumie cech Inteligencja i Refleks.
 
Potwór jest offline