Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-11-2006, 14:53   #19
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Może być cała, Alien_XIII, ja mam laptopa i czas, więc mogę w każdej chwili czytać :P

[center:f3112e4a49]Gasmondo Wspaniały przedstawia:
Przykazania Planarnego Podróżnika!
[/center:f3112e4a49]

[center:f3112e4a49] [/center:f3112e4a49]

I. Pamiętaj o zagrożeniu! Jeżeli nie siedzisz od lat w planach, naprawdę trudno ocenić co znajduje się po drugiej stronie portalu- Celestia czy może Hades! Najlepiej więc przechodź tylko znanymi portalami lub korzystaj z pomocy magów!
II. Przed przejściem planarnym wytrzyj nos, wypluj zbyt gęstą ślinę, załatw swoje potrzeby- często z organizmem dzieją się różne rzeczy, a głupio wylądować w centrum Gehenny, między Yougolothami i na dodatek mieć mokro w spodniach, czyż nie?
III. Uważnie planuj swoją drużynę! Jeden czuciowiec (ktoś, kto naprawdę zna się na planach, często psion, który potrafi zrozumieć specyfikę i zaglądać przez portal), dwóch wojowników, kapłan i czarodziej to najlepsza drużyna na każdą wyprawę!
IV. Zaopatrz się w świece godzinne! Odpalaj każdą na nowym planie- w zależności od jej spalania będziesz umiał określić czas. Pamiętaj o planach, na których czas potrafi płynąć nawet sto razy szybciej!
V. Zawsze weź ze sobą trochę skarbów! Nie chodzi o monety, one mają znaczenie jedynie dla międzyplanarnych kupców! Noś złoto, srebro, magiczne przedmioty- nimi możesz kupić wiele rzeczy i zyskać zaufanie paruset istot!
VI. Gdy wylądujesz na nowym planie postaraj się poznać jego specyfikę! Oglądaj naturę, podejdź do okolicznej osady- najpierw obserwuj, potem pytaj, najlepiej kupców- oni znają wspólny.
VII. Jeżeli coś będzie nie tak- wiej! Heroiczna walka na nieskończenie wielkim planie piekielnym to naprawdę głupi pomysł!

Cytat z „Gasmondo Wspaniały- Pamiętniki z Pozaświata, część I”, rozdział XII- "Jak zacząć z planami?"
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline