Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2011, 22:46   #1
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Lightbulb Co w trawie piszczy? Czyli o dziale Wieści.

Sonda jest wielokrotnego wyboru.
Jak często zaglądasz do forumowego działu Wieści, aby czytać newsy? Jeśli nie lub rzdko, to dlaczego omijasz dział Wieści szerokim łukiem? Czy zastanawiałeś się nad publikacją newsów na naszym forum? Dlaczego nie publikujesz newsów? Czy zmiany w tym dziale są potrzebne? Skrypt uniemożliwia rozpisanie sondy jako ankietę, więc odpowiedzi na pytania są podane niestety jak są...

W sondzie proszę o szczerość. Jest anonimowa, aby nikt nie poczuł się w oczach innych ignorantem (mój podpis w profilu jest żartobliwy). Niemniej w tym temacie poprosiłbym o wasz sugestie i refleksje tego co mogłoby wpłynąć na rozwój działu od strony przygotowania wiadomości, ich prezentacji, zaciekawienia naszej społeczności oraz tej technicznej pod kątem zmian nad przejrzystością, układem graficznym, wizualnym. Frekwencja jest również źródłem informacji, więc zapraszam do udzielenia odpowiedzi na postawione pytania.

Oczywiście nasze forum nie jest o charakterze typowo informacyjnym i przede wszystkim gramy na nim, nawet mniej rozmawiamy o graniu, a zdecydowanie najmniej śledzimy informacji bliskich szeroko pojętej tematyki fantastycznej. To pokazują liczby odsłon oraz zamieszczanych przez użytkowników newsów.

Interesuje mnie czego Wam brakuje w newsach? Co mogłoby Was bardziej zainteresować jeśli chodzi o sposób przygotowania, redakcji, tematyki zamieszczanych informacji. Np. czy wolicie dostawać streszczenia informacji odsyłające do oryginalnych źródeł, czy nie macie ochoty skakać po internecie i raczej wszystko, nawet jako obszerny cytat re-publikacyjny pasowałby Wam bardziej? Czy może liczycie na forumowe dziennikarstwo z bardziej prawdziwego zdarzenia? Chciałbym, aby ten dział dał Wam jak najwięcej tego czego szukacie gdzie indziej.

Wiadomo, że są na forum może i ważniejsze sprawy do załatwienia w pierwszej kolejności i nie twierdzę, nie tak nie jest. Nie jest moim zamiarem rzucenia na tapetę „kolejnego tematu zastępczego”, bo spodziewam się i tak reakcji i komentarzy. Sam jestem dużym krytykiem stagnacji tego forum pod kątem informatycznym. Raczej chciałbym poznać Wasze zdanie, aby móc ewentualne zmiany wprowadzać w miarę możliwości już teraz lub w czasie kiedy będzie to bardziej możliwe.

Byłoby genialnie, gdybyście podzielili się uzasadnieniem wyborów sondy. Temat poruszyłem z myślą o Was, bo szukam i piszę newsy nie dla siebie, lecz dla Was.

Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim, którzy podsyłają mi informacje o newsach i ciekawostkach oraz tym, którzy zachęceni lub w własnej inicjatywy zamieszczają wieści samodzielnie. Zapraszam do do pomocy przy rozwoju działu przez brainstorming oraz aktywnego uczestnictwa w serwowaniu newsów

Pozdrawiam
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 18-12-2011 o 23:25.
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem