Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2006, 22:18   #17
Harv
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 1 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Zgadzam się z moimi poprzednikami. Jednak sądzę, że bardzo dobrze przygotowany scenariusz jest zdecydowanie bardziej wartościowy i bardziej zapada w pamięć. Jednak improwizowane sesje są naszym chlebem powszednim i też zdarzają się perełki. Ważne jest moim zdaniem, aby nie przesadzić z dawaniem graczom zbytniej swobody - potrafią zbierać jagody, szukać osłonionego miejsca do kąpieli, czy chodzić po lesie przez całą sesję.. Dobrze jest, gdy czują się przymuszeni do konkretnego działania, są wtedy bardziej kreatywni i ich akcje są bardziej konkretne.

Sam rzadzko kiedy cokolwiek przygotowywuję oprócz historii, czasem kilku, na wypadek, gdyby coś graczomstrzeliło do głowy. Czasem kłopotliwe bywa, gdy zapominam wymyślić jakieś imię, czy nazwę miejscowości. Efekty improwizacji w takich przypadkach bywają niezamierzenie zabawne
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem