Wątek: DnD 5th edition
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2012, 21:46   #10
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
Ok

No więc przeglądałem nieco forum o przyszłych pozycjach DnD gdzie toczone są zaciekłe dyskusje nad 5 edycją. Większość to oczywiście propozycje, ale jest też parę mniej lub bardziej oficjalnych informacji: Whoops! Browser Settings Incompatible

Przede wszystkim polecam zapoznanie się z ankietą zbiorczą pomysłów, które do tej pory się pojawiły: Whoops! Browser Settings Incompatible

W krótkim podsumowaniu słów Monty Cooka moją uwagę przykuł jego pomysł co do umiejętności. Na przykładzie percepcji opowiada o tym, że jeśli ST ukrytych drzwi równa się naszym rangom w percepcji to automatycznie je wykrywamy, automatyczny sukces, jeśli troszkę czasu się na to poświęci. Jeśli ST jest wyższe to nadal trzeba zrobić rzut.

Wygląda też na to, że planowane jest wzmocnienie współpracy w drużynie przez dodanie większej ilości i lepszych akcji "wsparcia".

Ogólnie jak na razie nie wiele wiadomo, ale zachęcam do udzielania się na forum i współtworzenia nowej edycji.

Pojawił się dziś rano też nowy artykuł Montego Cooka: Dungeons & Dragons Roleplaying Game Official Home Page - Article (Looking at the Past and the Future)

Wspomina w nim, że chcą uzyskać esencję wszystkich edycji, że chcą aby mechanika wspierała fabułę (choć nadal można mieć skomplikowane poczytczki), żeby gracze którzy mają proste, niezbyt udziwnione karty mogli grać na równi z tymi, którzy mają mnóstwo opcji, umiejętności i zdolności.

Trochę mi to brzmi jakby chciał zatrzymać system umiejętności z 4ed, za którym szczególnie nie przepadam, ale jestem ciekaw jak z niego wybrnie.

Zaznaczył też, że chce stworzyć grę w której nie ma rzeczy, które "trzeba koniecznie" wziąć, aby grać na pewnym poziomie - co według mnie jest główną bolączką 4 edycji.

A tutaj link podsumowujący informacje o 5 edycji na EN World: EN World: Your Daily RPG Magazine: Your Daily RPG Magazine
 

Ostatnio edytowane przez Qumi : 16-01-2012 o 22:17.
Qumi jest offline