Wątek: Opis Działu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2012, 22:54   #32
Ombrose
 
Ombrose's Avatar
 
Reputacja: 1 Ombrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Aschaar
To, że nie zmienia się zawartość działu, nie znaczy, że nie można zmieniać opisu. Jak sam zauważyłeś - niektóre opisy są wadliwe. Dla mnie wadliwy jest opis działu WoD. Dlaczego? Opis działu powinien zachęcać do wejścia do działu i/lub przedstawiać jego zawartość. To co jest obecnie nie spełnia ani pierwszej, ani drugiej funkcji.

Wszystko to piszesz przy założeniu, że nowy opis sprawdzałby się lepiej, bardziej zachęcałby do wejścia do działu i lepiej wyjaśniał, co jest w środku. A nie można tak tego z góry przyjmować - będą to jedynie subiektywne domysły.
Możliwe, że nowy opis, chociażby ten, który sam zaproponowałeś - "Dział poświęcony sesjom w Świecie Mroku.", odstraszałby w jakiś sposób potencjalnych graczy, gdy porównaliby go z innymi, będącymi w zupełnie innym stylu. Uważam, że najrozsądniej byłoby, jeśli mamy zmieniać opisy, gdyby wszystkie z góry do dołu napisała od nowa jedna osoba, tym samym stylem. Choć wtedy prawdopodobnie występowałyby jakieś błędy logiczne - trudno znaleźć alfę i omegę ze wszystkich działów i potencjalnych systemów.

I wszystko to przy kolejnym założeniu, że opis działu ma aż tak duże znaczenie, by przyciągać, lub odstraszać. Dla Ciebie, jak widać - ma

Ja, jako nowy gracz - na forum i w dziale za jednym zamachem - mówię, że mnie opis zupełnie nie odstraszył. Powiedziałbym, że zachęcił, skoro w nim gram. Dlatego też nie można generalizować, że spełnia, lub nie spełnia jakiejś funkcji. Dla jednostki, czy jednostek - można, ale nie dla ogółu graczy.

Cytat:
Napisał Aschaar
Równie nadmuchany opis działu WH informuje odbiorcę czego się może spodziewać - "zabobonnego średniowiecza"; podobnie logicznie błędny (Lovecraft nie jest systemem RPG) i gramatycznie błędny opis działu Horror też informuje odbiorcę o tym czego może się spodziewać.
Tak, opis działu Horror potrzebuje hospitalizacji, na WH się zupełnie nie znam.


Cytat:
Napisał Aschaar
Nazwanie młotka - impulsownikiem kinetycznym o napędzie ręcznym może i jest finezyjne i górnowzniośle, ale czy czemuś służy?
Mógłbyś jeszcze dodać "z naprowadzaczem trzonkowym", ale nawet i to nie "uklimatyczniłoby" tego opisu. To bardziej brzmi jak jakiś dziwny suchy opis wyjęty z poradnika mechanika; nie wzbudza żadnych uczuć. Może oprócz wewnętrznej irytacji - jeśli o to Ci chodziło.


Cytat:
Napisał Aschaar
A zajmujemy się tematem z prostego powodu - opiekun działu zainicjował dyskusję, więc widocznie problem w jego opinii również istnieje.
Nie znam Efci - nigdy nie zamieniłem z nią ani jednego zdania. Ale nie wydaje mi się, by naprawdę uważała, że istnieje problem z opisem; chyba bardziej chciała poznać zdanie użytkowników, jako dobry opiekun działu.
I słusznie, że chciała, bo jak widać - całkiem dużo głosów jest za zmianą opisu.
 

Ostatnio edytowane przez Ombrose : 16-01-2012 o 23:29.
Ombrose jest offline