Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2012, 23:48   #1
nottheunknown
 
nottheunknown's Avatar
 
Reputacja: 1 nottheunknown nie jest za bardzo znany
Spotkania przyuczające

Witajcie, rejestracji na Waszym forum dokonałem właśnie po to aby zorientować się właśnie w tej sprawie.

Jestem zainteresowany papierowymi grami RPG rozgrywającymi się bez pośrednictwa komputera natomiast nigdy nie miałem z nimi kontaktu; tak więc pierwsza sprawa, która mnie interesuje to to czy odbywają się jakieś spotkania dla osób początkujących; a może ktoś byłby chętny na przeprowadzenie takowego? Jestem z Kielc, a najbardziej interesujące mnie realia gry to światy postnuklearne. Nie wiem jak jest z grupami sympatyków takich gier w moim mieście ale myślę, że na pewno jakieś są, znajduje się tutaj np. Muzeum Zabawy i Zabawek w którym nie raz widywałem ludzi grających czy to w planszowe gry strategiczne czy w inne planszówki; myślę, że bez trudu znalazłoby się wśród nich trochę RPG-owców.

Szczerze mówiąc nie wiem czy moja chęć spróbowania takich gier nie jest tzw. słomianym zapałem, mam bowiem o nich praktycznie zerowe, na chwilę obecną, pojęcie. Z gier RPG w jakie grałem za pośrednictwem komputera wymienić mogę głównie gry w których dużą rolę odgrywała zręczność gracza tj. różnorakie JRPG na konsole czy np. seria Diablo na PC. Ukończyłem co prawda drugą część Baldur's Gate z tym, że system sprawiał mi pewne problemy i nie do końca wszystko było dla mnie jasne. O dziwo lepiej wspominam Icewind Dale, lepiej - a przecież to ten bardzo zbliżony system (podejrzewam, że była tam po prostu inna edycja). Co prawda Icewind Dale'a nie przeszedłem ale wspomnienia pozostawił lepsze.

Dodam, że nie czytałem nigdy żadnego podręcznika do tego rodzaju gier, bardzo możliwe, że dużo by mi on wyjaśnił. Może też naprawdę spodobałby mi się ten rodzaj gier i wraz z zabawą łatwiej odnalazłbym się w świecie zasad papierowych RPG-ów. Nie wykluczam, że byłbym w stanie się w tym połapać; po prostu na razie moja wiedza jest raczej na poziomie bardzo podstawowym.

Prosiłbym o ewentualne informacje od osób które byłyby chętne na przeprowadzenie ze mną tego rodzaju sesji (jednej lub kilku); zaznaczam, że śmiało mogę siąść do jakiegoś podręcznika przed spotkaniem przy czym też potrzebowałbym na to czasu no i jak podejrzewam środków aby go wcześniej nabyć.
 
nottheunknown jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem