Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-01-2012, 18:05   #16
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Cytat:
Napisał Hawkeye Zobacz post
czy aby grać szlachcicem należy wybrać profesję szlachcic, czy może np. profesja być szermierz/dowódca, a szlachcicem jesteśmy przy okazji?
Czy bycie szlachcicem definiuje Twoją postać? Czy na pytanie "kim zagrasz?" odpowiesz "no wiesz, takim szlachcicem"? Czy w sesji będziesz opisywał jego działania "szlachcic zrobił to i tamto"? Czy szlachectwo w ważny sposób określa jak bohater postrzega siebie w świecie, albo podsumowuje sumę jego dotychczasowych doświadczeń? Jeśli tak, umieść to jako profesję.

Jeśli bohater według fluffu jest szlachcicem, ale inne funkcje i doświadczenia określają go lepiej niż szlachetne urodzenie - to nie.

Po to część mechaniczna karty składa się z przymiotników i określeń w naturalnym języku, żebyście właśnie w miarę naturalny sposób opisywali swoich bohaterów. Bez zastanawiania się "co muszę napisać, żeby mieć umiejkę w rapierze". Jak to zadziała mechanicznie, to moja brocha - zadziała, o to się nie martwcie
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline