Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2012, 03:01   #485
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
W końcu zabrałem się za obliczenia kwestii pieniężnych. Zamieszczam je tutaj, na wypadek gdybym coś poplątał i ktoś mnie mógł poprawić.

5 miesięcy w mieście (ostatni miesiąc obliczę niezależnie albo... sam nie wiem, to zależy od tego, kiedy zacznie się nowy akt):

Pensja strażnika: W większym mieście jest w stanie zarobić 30 zk rocznie, w mniejszych miastach proporcjonalnie mniej. Czyli zakładam, że w Talabheim jest to 30 zk rocznie, czyli 2,5 miesięcznie, czyli 50 s miesięcznie, czyli 250 s ogólnie.
Utrzymanie: Wspomniany [skąpy] osobnik będzie się w stanie utrzymać za 1 zk 3 ss. Czyli 115 s ogólnie.
Hilbert: Miesięczny abonament wynosi 2 ss. Czyli 10 s.
Waluta obca: Dukaty możesz zamienić po całkiem korzystnym kursie 1 dukat = 1 zk 3 ss. Mam 33 dukaty, co daje 759 s

W sumie: 250 s - 115 s - 10 s + 759 s = 884 s = 44 zk 4 s
Wraz z tym, co Sigfrid miał w sakiewce, daje to: 44 zk 12 s i 7 p + 12 zk zakopanych w Wurzen.

Xeper, dobrze jest, czy o czymś zapomniałem? Było niby to drogie piwo w moim poście itd. Skoryguj tę sumę, jeśli uznasz to za stosowne.


EDYCJA: Cartobligante, naprawdę wykupiłeś Czarnoksięstwo? Wow, igrasz z... ogniem.
 

Ostatnio edytowane przez Yzurmir : 31-01-2012 o 17:22.
Yzurmir jest offline