Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-02-2012, 21:22   #1
Kawairashii
 
Kawairashii's Avatar
 
Reputacja: 79 Kawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znany
Exclamation [PvP. Autorski] Omega Chase

Przedmowa

Witam wszystkich.
Mimo iż sesja może wydawać się mieć mniej lub więcej elementów zapożyczonych z jakiegokolwiek uniwersum, staram się nie tworzyć sesji w pełni poświęconych jednemu tematowi. Uznaje także filozofię MG, jako osoby w pełni przygotowanej, na wszelkie zaistniałe sytuacje. Stąd każda moja sesja wymaga ode mnie sporego wkładu twórczego. Jeśli powstała rekrutacja, oznacza to iż jestem w pełni dysponowana przez najbliższe dwa do trzech miesięcy, i planuje coś wielkiego.
Nie krępować się; zarzucać mnie wiadomościami w dzień i w nocy. Udzielać się w rekrutacji. Nie poddawać się. Dla mnie nie ma słowa "nie", więc wrzucać swoje pomysły tak często jak się da. Jeśli Gracze nie mają pomysłów, to sesja nie ma sensu. Stosunek pomiędzy Graczami a MG nie powinien być pasożytniczy; taki w którym to MG uznaje się za wszechwiedzącego, nie oczekując od graczy kompletnie żadnej wolności słowa prócz pracy na rzecz dostosowania się do jego wymagań, albo gracze którzy nękają Mistrza Gry, stawiając go w sytuacji w której wszystko musi wykonywać za nich. Spójrzmy sobie w twarz i uznajmy za równych. Ja doprowadzę was gdzie chcecie, a wy pozwolicie mi prowadzić. Jeśli komuś nie odpowiada symbioza, proszę aby odpuścił sobie dalszą lekturę.

Ilość miejsc:
Minimum i Maximum od sześciu do ośmiu.

Czas rekrutacji:
Miesiac po jej powstaniu.

Długość gry:
Od długiej - Do nieskończonej

Czas odpisu:
Do ustalenia.

O sesji:
Omega Chase - będzie zamieszczona w świecie; Science Fiction, Science Fantasy, Weird Fiction, Supernatural Fiction, Superhero Fiction i Dystopia. Postaram się przedstawić świat jutra niepozbawionego problemów szarego życia, świat do którego zmierzamy, wypełniony ignorancją i hipokryzją, świat ludzi będącymi swymi największymi wrogami. Gdzie normą są ciągłe utarczki polityczne o dziedzictwo genetyczne i jego profanacje, konflikt którego ofiarą jak zawsze stanie się nowe pokolenie. W takim świecie już dawno wyniszczyliśmy ziemie do stanu nieużytku. Międzynarodowy terroryzm doprowadził do zaniedbania pokojowych stosunków politycznych poszczególnych państwa. Człowiek jako rasa, zmądrzał dopiero po wojnie nuklearnej. Obecnie mimo dość awangardowego statusu technologicznego, człowiek skazany jest na egzystencje w wiecznie odizolowanych kopułach. Gigantycznych miastach w stanie permanentnej kwarantanny zwanych Omega City, o średniej powierzchni trzystu tysięcy kilometrów kwadratowych. Zaufanie do społeczeństwa zmalało, a środki zapobiegawcze stały się coraz bardziej drastyczne. Tak społeczeństwo jak i rządy zaczęły prześcigać się w formach stosowanych zabezpieczenia własności, doszukując się zdrajców i terrorystów na każdym rogu . Broń sieczna i obuchowa stała się o wiele powszechniej spotykana tak w dłoniach przedstawicieli prawa, jak i zbrodniarzy, w związku z szokującym zaostrzeniem przepisów związanych ze sprzedażą, przemytem oraz użyciem broni palnej. Z resztą tak jak i wiele innych artykułów i usług, gdyż zgodnie z międzynarodowym kontraktem o 'Dziedzicznej Czystości Sumienia Ras' za wszelkie przewinienia odpowiada tak winny jak i jego opiekunowie. Rozpoczęła się era Tyranii Sprawiedliwości. Na domiar złego kwestia modyfikacji genetycznej, a cyborganizacji stały się jedynymi alternatywami dla outsiderów pragnących odnowić osłabiony system immunologiczny ludzkości. Dzięki farmaceutyce, człowiek jako rasa nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć potrzebnej błony bakteryjnej aby przeżyć na zewnątrz
Po wyjaśnienia co do powyższych terminów możecie spokojnie sięgnąć do Angielsko/Polskiej Wikipedii.

Co zdecydowanie znajdzie się w sesji i po jakie pomysły możecie spokojnie sięgać;
Mutanty, Antropomorfizacja, Psionika, Technomancja, Cyborgi, Klony, Cybernetyczne Protezy.

Miejsce akcji:
Omega City IV (USA)

Czas akcji:
Niedaleka przyszłość o nieokreślonej dacie

Fakty:
-Dylematem ostatnich lat nie stanowi stworzenie sztucznej inteligencji, a utrzymaniem jej pod kontrolą
-40% środków lokomocji w mieście to lewitujące samochody
-Średnia niesprofanowanego ciała ludzkiego przez siły zewnętrzne w ostatnich latach niebezpieczni e zbliża się do 50%
-Ludzkie ciało jest o 70% bardziej podatne na choroby niż w poprzednich dwóch dekadach
-Jedyne miejsca na globie zdatne do zamieszkania to kopuły typu Omega City
-Tolerancja oraz Rasizm Genetyczny jest tematem gazet ostatnich pięćdziesięciu lat
-Tolerancja oraz Rasizm Cybernetyczny jest tematem gazet ostatniego stulecia
-Do walki z co bardziej potężnymi jednostkami nadludzi, mutantów, czyli nazywanych w wyższych sferach Proxy, powstała specjalna policji, będąca miejską legendą sekcji Pro Hound

Prolog

Pro Hound
-Ponoć chodziliście do tej samej akademii?
Odezwał się głos osoby siedzącej na przeciw trójki żółtodziobów. Był to zachrypły niski głos. Osobnik zaśmiał się klepiąc swoją ciężką dłonią towarzysza po lewicy, o porównywalnych rozmiarach. Jego palce były niczym bochny chleba, a małe z pewnością modyfikowane gałki oczne, prześwitywały pomarańczową poświatą przez jego okulary przeciwsłoneczne. Nikt z trójki się nie odezwał, gdy czarnoskóry mężczyzna zaczął szczerzyć swoje białe kły.
-Ile razy byliście zrzucani?
Zapytał poklepywany towarzysz, ten miał szarą maskę na twarzy ze skrótem 'O.C.P.D.' wypisanym na samym środku. Maska nie posiadała żadnych otworów, mimo to osoba wydawała się dokładnie wiedzieć gdzie siedzi trójka 'nowych'.
-Trzydzieści razy... na symulatorze, pierwszy w realu...
Odpowiedział jeden z trójki żółtodziobów.
Kabina rzucała na każdą stronę, jedynie weterani zachowywali zimną krew.
-Dobra mleko-pije, za chwilę wchodzimy do akcji, odbezpieczyć broń. Ostatnio mamy coraz więcej wezwań tego typu, wiec dzielimy się na trzy grupy po jednego nauczyciela na każdego 'żółtka'...
Dowodząca chwycił się za kask, przed jego jedynym odsłoniętym okiem ukazał się niebieski hologram z przekrojem miejsca zrzutu oraz wykresem parabolicznego wykresu lotu kabiny. Wzór znikł gdy tylko opuścił dłoń.
-...ostatnia rada. Dacie ciała, wracacie do akademii, zrozumiano? Mamy ich złapać, strzelać jedynie w ostateczności. Pod żadnym pozorem nie możecie strzelać do furgonetki, przechowuje bardzo ważny materiał. Małe pomarańczowe urządzenie wewnątrz kokpitu to przenośny radar, generujący barierę psychosomatyczną która paraliżuje więźniów. W razie komplikacji, naszym priorytetowym celem jest przejąć skrzynię. Zrozumiano? Jak tak to nie opier(...) się, przed nami długi dzień, a dopiero szczyt góry lodowej. Ruchy, Ruchy, Ruchy!
Przez luki w kopule było widać lampiony i holograficzne reklam dzielnic handlowych, już dawno widzieli porośnięte ogrodami luksusowych apartamentów z wyższych sfer, obecnie przedzierali się przez podwieszane autostrady tuż nad slumsami. Uderzenie natychmiast zwolniło wszystkich z pasów bezpieczeństwa, podłoga rozwarła się, wypuszczając z wnętrza cały skład. Weterani natychmiast wybrali dogodną pozycję do wolnego spadania; skłon, obrót w powietrzu, przełożenie środka ciężkości, lądowanie z przewrotem, przykucnięcie, zajęcie pozycji strzeleckiej. W ich wykonaniu, sprawa wyglądała banalnie prosto, jednak po chwili na miejsce doleciała trójka 'żółtodziobów' uderzając o ziemie niczym worki z kartoflami.
-O.C.P.D! Nie ruszać się...
Padły pierwsze słowa, po czym rozpoczęła się strzelanina. Kryminaliści nie czekali na ostrzeżenie, nad głowami 'żółtodziobów' przeleciał mały wagon mieszkalny.

...

Proxy
-Muszą nas wypuścić, nie mogą tak postępować z człowiekiem, to nieludzkie!
-W ich oczach już nie jesteśmy ludźmi
-Nie wiesz co mówisz, tak nie postępuje się nawet ze zwierzęciem
-Uspokój się albo zaraz tam podejdę i skończy się twój jazgot
-Tak? Niby co możesz mi zrobić, czego oni jeszcze nie zrobili?
Człowiek wypowiadający tą kwestię zaśmiał się bezsilnie, wypluwając własne zęby. Jego głowa była zamieszczona w specjalnej metalowej skrzyni z której wystawały jedynie jego oczy, podtrzymywane poza czaszką przez zestaw igieł. Owe kuliste kształty wypluwały co chwila promyki ciekłego światła które topiło elementy jego skrzyni.
-Zaraz zobaczysz co ci zrobię, nie mam zamiaru spędzać ostatnich godzin z taką płaczliwą łajzą.
Trójka nowych siedziała cicho w przeciwległych kątach wewnątrz ciężarówki. Jedynie ich obroże klekotały, stukając co chwila, przykute do kajdan w oparciach. W pomieszczeniu było wystarczająco dużo miejsca by szóstka osobników znalazła dla siebie przestrzeń, jak i również tyle by mogli swobodnie poruszać się wewnątrz. Gdy agresywny osobnik powstał z miejsca, jego pięść zaczęła połyskiwać i grudkować, jakby zmieniała się w broń obuchową. Oczy napastnika nagle zwróciły się w kierunku ostatniego z szóstki, był najwyraźniej zdziwiony. Dopiero po chwili pasażerowie dostrzegli cienistą dłoń która już od kilku sekund spoczywała na broni obuchowej którą agresor wymodelował z kikuta własnego ramienia. Zadziwiającym było jak ktoś tak wielki jak tajemniczy człowiek ze smogu, tak swobodnie podchodził do swojej eksterminacji.
-Uspokój myśli.-powiedział.
-Oszczędź mi tego, ty najbardziej mnie wkurw(...)! Czemu dałeś się złapać? Mogłeś już dawno się stąd ulotnić. Zwłaszcza że to właśnie ty ostatnio skupiasz na sobie uwagę generatora, wystarczy że go odbierzemy, z pewnością jest w furgonetce! Kur(...) człowieku, przecież wszyscy na tym skorzystamy
-Uspokójcie myśli.
-Dobrze wiemy że te kajdanki wcale cię nie spowalniają. Możesz przepalić te ściany, stadium twojej mutacji przewyższa nas wszystkich. Czemu tego nie wykorzystasz?
Z zewnątrz dobiegł swąd stęchlizny slumsów, najwyraźniej ciężarówka obrała okrężny kurs by oszczędzić tematu dla brukowców. Szpital w którym byli przetrzymywani, był codziennie zajmowany szturmem, wręcz okupowany przez dziennikarzy i fanatyków.
-Możesz sobie wierzyć w co tylko zechcesz, ale pozwól że cię oświecę. Przetrwają najsilniejsi, my ewoluujemy, a oni stanęli w miejscu, nic tego nie zmieni, a nie zamierzam być kozłem ofiarnym dla mediów. Oni się nas boją bo wiedzą że są już przeżytkiem, rozumiesz to?
Cień nie odpowiedział.
-A może robisz to dla kogoś? Myślisz że dotrzymają słowa? Mi obiecali że zajmą się moją siostrą, ja, ja sam się nią opiekowałem, a co oni zrobili? Znalazła się w klatce na drugim końcu szpitala. Nic mi o tym nie mówili, żebym pomagał im w badaniach, był pokorny, podczas gdy oni zrobili ze mnie i z niej króliki doświadczalne. Gdyby nie moja ucieczka, nigdy nie powiedzieli by mi słowa. Zastraszyli ją, robili testy, nie chciała ze mną uciec. Moja własna siostra, rozumiesz? Pół roku jej nie widziałem, nawet nie wiem czy ją wyleczyli, czy żyje. Nic, zero wiadomości.
Cień pokręcił głową, niedowierzająco. Na to odezwał się mutant z zapieczętowaną twarzą.
-Moich krewnych wygnali z wyższych sfer, żyją w slumsach, o żonie nie dostałem żadnych informacji, a należała do parlamentu. Nie zostawiłaby mnie ot tak, to oni ją uciszyli, mieli...
Cień dygotał, mówiąc głosem pełnym goryczy.
-Sally, moja mała Sally. Ma zaledwie osiem lat...
Jego dłoń sięgnęła do jego twarzy, kryjąc łzy.
Agresor zmierzy skrępowanym wzrokiem pozostałych.
-...może,... może jest czysta? Nie sadze by...
-Nie, nie, widziałem jak ją skanowali. Powiedzieli że się nią zajmą... te dranie...
Człowiek z zapieczętowaną twarzą zająknął się, najwyraźniej starając sobie przypomnieć.
-S...Sally? Blond włosy? Piegowata?
-Widziałeś ją?
Cień najwyraźniej się ożywił, jego oczy były przekrwione, pełne nadziei. Swoją energią, zaskoczył współwięźnia. Ten, zakłopotany, spojrzał na swoje stopy.
-Mów, czy jest zdrowa? Czy jest wśród dobrych ludzi? Dbają o nią?
Człowiek z maską kilkakrotnie rozpoczynał to samo zdanie, w końcu poddał się.
-Jest.. Jest już w lepszym miejscu.
Po kilku chwilach pojazd został wybity z drogi wewnętrznym uderzeniem, wpadł w inne samochody i przetoczył się z autostrady wprost na wagony mieszkalne poniżej.

...

Pro Hound
-Mamy rannego, przyślijcie wsparcie. Mamy tu 801. Sześciu Proxy na wolności,..,
Z radia odezwał się kobiecy głos.
-Zrozumiałam, wsparcie będzie w przeciągu pięciu minut
-...przyślijcie Goliata, mamy tu trzech Alfa, ale dwoje z nich to Epsilon, a jeden to zdecydowanie Kappa, trudno ocenić, miota w nas wagonami mieszkalnymi i samochodami.
Nauczyciel z cybernetycznymi oczyma popatrzył lampę która rozjaśniła się i zaczęła mrugać jak stetoskop, co zaważyło na nieudanym ataku ze strony transformującego się przeciwnika. Oślepiony 'zmiennokształtny' wyrżnął swymi szponami w uchwyt na smyczy broni Nauczyciela, chybiając witalne punkty jego ciała.
-Co tak stoicie? Nie pozwólcie im uciec!
Dowódca krył się za skrzynką rozdzielczą gdy powietrze wokół skrzyni zaczęło parować. Jego broń już dawno stopiła się pod naporem tajemniczo groźnego spojrzenia osobnika z lampkami zamiast oczu. Pod stopami jednego z oszalałych mutantów wylądował granat pulsacyjny, eksplozja zachwiała rzeczywistością wokół kostek olbrzyma, światło cienie wokół niego zagrały krótka arię na zmysłach zebranych.

....

Proxy
Trójka nowych chwyciła się za uszy, a ich oczy dopiero po chwili zaczęły dostrzegać kolory.
-Bierzcie moduł i won! Z nim, nic wam nie grozi. Przynajmniej wam uda się zbiec. No jazda!
Kompan który nosił skrzynkę na głowie poradził sobie z jej otwarciem. Z jego oczu tryskało czyste światło, w formie jakiej nikt z trójki jeszcze go nie widział. Czysta biel która pozostawiała po sobie smugę nawet w dobrze oświetlonym miejscu. W ich kierunku zostało wyrzucone małe pomarańczowe urządzenie wielkości tostera, które uprzednio ich współwygnaniec wyrwał z wnętrza pojazdu.
-Nie pozwólcie żeby dostał się w ich ręce. To kontroluje obroże. Jeśli znajdzie się poza obrębem miasta, nic nam nie grozi. My se poradzimy, was nie chce tu widzieć, no jazda, już. Zanim się połapią!

....

Pro Hound
Cienisty golem upadł na jednego z Nauczycieli zanim ten zdołał przechwycić pomarańczową skrzynkę.
-Cholera!.. argh...
Maska 'O.C.P.D' utrudniała plucie krwią.
-Odbierzcie im Generator, widzicie że jesteśmy zajęci. Biegiem, za nimi! Sprowadźcie go do Centrali, nie może wydostać się z miasta!

Mechanika

Podstawy postowania. Dla każdego forum mogą wyglądać inaczej. Zatem przedstawię swój wzór, który wydaje mi się najbardziej sprzyjający sesji.

1. Dialog
-Mówimy w taki sposób, zaczynając od nowej linii i myślnika, utrzymując całość w kursywie. Stawiamy go ponownie, jeśli w trakcie wypowiedzi chcemy zwrócić uwagę na odbywaną w międzyczasie czynność -bierze ciężki wdech po długim zdaniu, po czym kontynuuje- A w przypadku zakończenia wypowiedzi, zaczynamy nowy tekst od nowej linijki.
Zakończyła, dając słuchaczom chwilę do namysłu.

2. Działanie
Działania składają się na opisy rzeczywistości, oraz interakcji z nią. We wszelkie działania można interweniować, do póki nie są one przerwane odpisem MG. Odpis MG odgranicza rzeczy "do wykonania w teraźniejszości" od "rzeczy, które zostały już dokonane w przeszłości". Jasne i klarowne. Jedyną zasadą którą musicie przestrzegać to zasada ograniczonej wiedzy, przykładowo postać wbiega do pokoju i szybko chowa się za drzwiami, druga postać wbiega za nią i pierwsze miejsce które sprawdza... to drzwi. (lol)
Jeśli postać zrobi podobną akcję liczcie się z możliwością ponownego pisania posta, bądź wyjaśnienia sytuacji względem statystyk.

3. Myśli
Aby uniknąć sytuacji w których to gracze na wzajem zniechęcają się postami w których to ich postaci w bardzo negatywny sposób opisują aktywność bądź pasywność drugiego gracza. Co w ostateczności przyczynia się do z niczego nie wynikającej niechęci obojga bohaterów do siebie, którą sami gracze opierają na negatywnych myślach wyczytanych w postach innego gracza. Gracze mają zakaz publikacji myśli bezpośrednio dotyczących ich osądzania działań drugiej postaci. Dozwolona jest jedynie mimika oraz gesty które świadczą o publicznym wygłaszaniu zniechęcenia, znudzenia, radości, empatii itp.

4. Interface (przeczytać dopiero po przeczytaniu karty postaci)
Przed każdym postem zamieszczacie pogrubioną czcionką to co wpisaliście w Godności na karcie postaci. Po prawej jeśli macie generator pisać (Generator) później ilość punktów doświadczenia, ruchu które obecnie posiadacie oraz otrzymujecie w związku z faktem posiadania generatora, bądź nie, za post sam w sobie 0 / 0 +1 albo 0 / 0 +2 jeśli nie macie generatora.
Co każdą piątą decyzję poziomowania umiejętności zostanie przyznawany +1 punkt za każdy post, oraz maksymalna granica punktów ruchów zwiększa się o +5.
Później ilość punktów które tracicie w związku z wykorzystaniem umiejętności osobno każda liczba za każdą umiejętność -1 -2. Przykładowo;

Monique 'Suka' McKensy (Generator) 3/3 +1 -1 -2
(ponieważ w jej grupie znajduje się generator dostaje +2 punkty. W trakcie odpisu postać użyła dwóch możliwości, jednej na pierwszym poziomie -1 oraz drugiej na pierwszym poziomie -2)

Także jeśli wypadłą twoja tura Nietykalności (czytać Lista graczy), w poście zamieścić również (Nietykalność), przykładem;

Monique 'Suka' McKensy (Generator) 3/3 +1 -1 -2 (Nietykalność)
(ponieważ wypadła jej tura na nietykalność, jako MG nie mam prawa ingerować w żaden fakt wspomniany w jej poście)

Wymagania


Proszę wysyłać mi PW z treścią nie wymagającą ode mnie zadawania zbędnych pytań. Innymi słowy proszę o przemyślane komunikaty. W pierwszym poście proszę zamieścić wszystkie najistotniejsze, waszym zdaniem sprawy, warte wspomnienia. Nic w stylu (super sesja, wchodzę/głupia sesja, spadam) (^__^').

Pytania do was:
-Jak często możecie odpisywać.
-Czy macie jakieś pomysły które chętnie ujrzelibyście w grze.
-Czy doszukaliście się pewnych niemiłych dla oka aspektów rekrutacji, które o ile zostały by zmienione, zwiększyły by waszą chęć dołączenia do gry.

W czasie trwania rekrutacji z pewnością powstanie wiele pytań. Co jakiś czas będą ukazywać się updaty w SAMEJ REKRUTACJI. Czyli nasz swojski F.A.Q. Jeśli nie odpowiedziałam jeszcze na wasz post oznacza to iż nie chce spamować krótkimi postami, bądź właśnie teraz go piszę.

Z biegiem czasu możliwe będzie przeniesienie graczy na wspólny arkusz Dokumentów Google, gdzie możecie pisać dialogi między postaciami.

Buziaczki :3
 
__________________

Ostatnio edytowane przez Kawairashii : 10-02-2012 o 12:36. Powód: Updaty
Kawairashii jest offline