Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-02-2012, 11:29   #46
Ajas
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 1 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
Przemyślałem sobie coś i mam jeszcze jedną uwagę myślę że wartą przedyskutowania.

Otóż mówię tu o dodatkowych punktach za generator. Moim zdaniem, drużyna bez generatora (czyli ścigająca) powinna dostawać dodatkowe punkty.
Czemu?

Otóż z prostego powodu, w grze w podchody jak i chowanego o wiele łatwiej jest się kryć niż szukać. By zastawić dobrą zasadzkę nie dość, że potrzeba informacji, stałej obserwacji terenu to jeszcze trzeba być w punkcie A szybciej od grupy uciekającej, no i jakoś przygotować zasadzkę.

Gdy uciekasz wystarczy że wiesz gdzie wróg może cię oczekiwać i jakoś ominąć to miejsce.

Zresztą zobaczmy na przykładzie, jeżeli punkty były by tak jak teraz to można to porównać, do próby zlokalizowanie kogoś przy użyciu tylko kilku kamer, gdy ta osoba ciągle może poruszać się zakamuflowana.

Gdyby to zmienić, nagle celem jest zlokalizowanie osoby przy pomocy sporej ilości kamer, i np kilku patroli. Zaś osoba kryjąca się kamuflażu może używać tylko raz na jakiś czas. Jednak rozmyślne używanie go pozwoli jej i tak pokonać tą przeszkodę

Dla tego uważam, że zamiana bonusu w taki sposób że drużyna bez generatora otrzymuje 2 punkty a z generatorem 1, zmusi uciekających do większego myślenia a ścigającym da większe możliwości tworzenia zasadzek .

Tak samo zamienił bym bonus za przechodzenie na obszar w tym wypadku na to, że grupa z generatorem otrzymuje dane bonusowe punkty. Czemu? Dla mnie to takie podwyższone morale "Jesteśmy już blisko celu dajmy z siebie wszystko!" i jakaś nagroda za ominięcie zasadzek drużyny ścigającej.

Co o tym sądzi Mg i reszta graczy?
 
__________________
It's so easy when you are evil.
Ajas jest offline