Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2012, 10:28   #20
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
- Moimi ludźmi się nie przejmuj - nie wejdą wam w drogę. Przekonasz się z resztą, że tak jak władza w Domiunium lubi nastręczać problemy, tak tutejsza... nawet gdyby chciała, nie ma ku temu środków. Mam nadzieję, że taka wizja cię zadowala?

Mówiąc o niedostatku władzy, starzec uśmiechnął się szelmowsko.

- Gdy zaś chodzi o wynagrodzenie. Zapewne interesuje cię złoto, srebro i drogocenności - cóż, tutaj ich wartość jest cokolwiek niższa. Czy wiesz, że jeszcze dwa lata temu czarny proch był tu cenniejszy od złota? Przynajmniej do czasu, aż ci szaleńcy z Kolegium nie zaczęli go wytwarzać prochu na miejscu. Kto nie pracuje, ten nie je - jak wspominałem, taką mamy zasadę. Stąd zapewnię wam wikt i opierunek. Otrzymacie domy w Port Hope i pomoc w zdobyciu ekwipunku i infor...

Nagły atak kaszlu wstrząsnął ciałem Wicekróla. Mężczyzna walczył z nim dłuższy czas, jego twarz nabrzmiała, oczy zaszły łzami. Wreszcie złapał oddech i mógł kontynuować.

- Pieniądze jakieś też się wam należą. Jak powszechnie wiadomo, królowie są zawsze bankrutami, a wicekrólowie, niestety są od nich marniejsi pod każdym względem. Stąd nie liczcie, że obsypię was złotem, którego nie posiadam. Mogę wam zapewnić - tu podał racjonalną kwotę - Płatne od wyników. Przekonacie się jednak, że w kolonii często handel wymienny i wymiana przysług przydają się bardziej, niż brzęcząca moneta.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline