Wątek: Retro RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2012, 09:33   #1
Pafnucy
 
Pafnucy's Avatar
 
Reputacja: 1 Pafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie coś
Retro RPG

Swego czasu w sieci natknąłem się na taki blog: Retro RPG Jakoś w dość celny sposób odpowiada on mojej obecnej erpegowej fazie. Co prawda odnosi się głównie do D&D a nie do Warhammera, ale przecież chodzi tu o pewną zasadę, nie zaś o system.

Czyli o co chodzi? Otóż o powrót do korzeni. Do naszych pięknych erpegowych początków, ale wzbogaconych o lata doświadczeń. Chodzi o to, aby znów wyruszyć na ratowania świata, walkę o prawdę, dobro, przyjaźń By znów poczuć ten specyficzny i piękny dreszcz przed rzutem, aby w ogóle sobie też trochę poturlać Przemierzyć świat wzdłuż i wszerz, aby odnaleźć elementy starożytnego artefaktu, by powstrzymać pradawne zło.

Po prostu, aby znów poczuć zew przygody!

Jak to się objawia u mnie? Ano jeśli chodzi o bohaterów, to preferuję tych dobrych (tak ogólnie mówiąc). Tych, którzy mogą jednak unieść na sobie ciężar Bohatera. Do tego takich, w których żyłach płynie jakaś cząstka płaszcza i szpady. Teraz prowadzę klasycznego "Wewnętrznego wroga", ale w międzyczasie powstaje nowa kampania, która ma być też w wielu elementach epicko klasyczna Pisząc w skrócie, to co kiedyś było trochę naiwne i dziecinne, teraz otrzymało odpowiednio dawkę realizmu i logicznej ciągłości oraz spójności.

A jak to u Was? Czujecie, że zataczacie koło? Chcecie przemierzyć labirynty, walczyć z minotaurami broniącymi starożytnych magicznych skarbców? Chcecie znów zagrać wojownikiem, który pod koniec kampanii zostanie królewskim championem, a może i samym królem?

PS: old Gamers never die - They just become skeletons in someone else`s dungeon
 
__________________
Podpis usunięty z uwagi na regulamin forum
Pafnucy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem