Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2012, 20:41   #13
chaoelros
 
chaoelros's Avatar
 
Reputacja: 1 chaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodzechaoelros jest na bardzo dobrej drodze
Najpierw pytanie o źródła.
O Marienburgu informację czerpię z polskiej wiki o Warhammerze. Najprościej chyba. Z resztą pobrałem całkiem ciężki plik map i zgadzają się one ze wspomnianym źródłem.
Marienburg - Warhammer pl Wiki

Cytat:
1. Mamy brać profesje podstawowe tylko z podręcznika głównego? Czy może mogą być z dodatków ?
2. Rzuty mamy sami wykonać, to wiem, ale mam ci przesłać gotową kp, czy odesłanie do kostnicy też?
3. Na początku jest 100 PD doświadczenia do dowolnego wykorzystania?
4. Jak długą wymagasz historię postaci? I czy wymagasz w niej coś szczególnego?
1.Nie mam wszystkich dodatków, więc profesje podstawowe z podręcznika głównego są z góry dostępne(oprócz magicznych). Ale możemy pogadać na priv o odejście od jakieś reguły, którą wymieniłem. Jeśli masz ciekawą klasę to napisz jaką, sprawdzę (czemu nie).
Klasom z dodatków nie mówię nie
2.Rzuty do tworzenia karty wykonajcie sami. Możecie najwyżej przesłać mi info o tym jakie rzuty wykonaliście. W sumie to czy wykonacie rzuty czy wpiszecie dobre liczby tak żeby pasowało, to zależy od was. Ja tam miałem zabawę rzucając kośćmi przy tworzeniu postaci. To jest ten element ryzyka, fatum, los przeznaczenie, te sprawy
3. Kartę postaci tworzymy wedle zasad z podstawki. Trochę zajęty jestem i nie pamiętam czy jest tam coś o dodatkowym 100 PD.
4. Historia postaci może przechylić szalę korzyści na stronę gracza jeśli zaczną się oni pchać do mojej sesji jak horda orków do obleganego miasta. To pokaże mniej więcej jak piszecie, poziom waszej kreatywności. To widać, czasem po kilku zdaniach czy ktoś jest dojrzałym gościem, czy nastolatkiem co tworzy nudną postać co w jego mniemaniu jest i musi być jedwabista. Napiszcie treściwie jakieś wątki z ostatnich lat życia waszej postaci, krótko skąd jest, co robi i czemu wybrała się akurat do Marienburga. Pamiętajcie że wasze postacie są nowe w mieście i w ogóle go nie znają. Co do długości, to jak się zmieścisz w jednej stronie z worda to świetnie. Jak napiszesz trzy strony to będę po prostu czytał trzy razy dłużej niż jedną . Liczy się treść, tak żeby wasze postacie były może zagubione ale nie tak że niby sroce z pod ogona wypadły.
 
__________________
Sesja WHFR "Latem w Marienburgu" Czyli poszukiwania lewiatana, marienburskiej bestyji morskiej...
chaoelros jest offline