Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-02-2012, 13:51   #37
Pafnucy
 
Pafnucy's Avatar
 
Reputacja: 1 Pafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie coś
Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
Życiorysy nie są konieczne, żeby grać.
Do grania niekoniecznie - ale do grania u mnie już tak
Poza tym pytanie było co jest najważniejsze

Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
Na większość pytań odpowiadają cyferki z kart postaci, a na resztę krótka nota zaznaczająca znajomych BNów i miejsca - gdzieś na tym forum dałem zresztą przykład optymalnej historii postaci, która w 3 zdaniach ma 9 ważnych informacji, które mogą być łatwo wykorzystane w sesji.
Zgodzę się tu. Jednak pozostaje jeszcze kwestia jakości i dokładności tych odpowiedzi.

Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
Postać ma dane umiejętności, bo mechanika mi na to pozwoliła.
Umiejętność łowiectwo, moja postać ma. Tyle powie sam zapis na karcie postaci. A życiorys dopowie, jak wcześniej postać z niej korzystała. Jakie ma sukcesy na tym polu.

Chodzi tutaj znów o jakość tych odpowiedzi.

Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
Postać zachowa się tak jak się zachowa - trzeba sprawdzić w czasie gry to, a nie napisać sobie "och, on nigdy nie zdradza" - to co? Poświęcimy kilka godzin, żeby kusić go? Nie lepiej kusić i sprawdzić jak odpowie na to pytanie?
Jednak ten zapis daje ogromne podpowiedzi jak odgrywać taką scenkę. I przykładowo, jeśli kuszenie się udało, to inaczej potem zareaguje postać, która sobie wpisała "och, on nigdy nie zdradza".

Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
Gracze wybierają sposób grania w czasie rozgrywki i trzymają się niego.
Jak dla mnie, ten wybór można dokonać pisząc życiorys a dzięki temu może być on bardziej przemyślany.

Poza tym, życiorys daje przewagę tła i przeszłości, która odpowiednie może wzbogacić odgrywanie - patrz kuszenie.
 
__________________
Podpis usunięty z uwagi na regulamin forum
Pafnucy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem