Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2012, 11:52   #30
Cas
 
Cas's Avatar
 
Reputacja: 1 Cas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodze
W sumie od kiedy zacząłem faktycznie coś pisać na tym forum, pojawiły się nowe pomysły.

Wampir - Tu nie będę wybrzydzał. Może być to zarówno Maskarada jak i Requiem. Do obu mam identyczne podejście, w zależności od MG można męczyć się tu niemiłosiernie, albo bawić doskonale. Wybór między książkami jest więc mało istotny. Odnośnie koncepcji to trudno podać szczegóły, ale w skrócie: polityka, intrygi, walka o wpływy, możliwe historyczne / antyczne motywy, brak bezsensownego użalania się nad przeklętą egzystencją i referatów na 3+ stron traktujących o wewnętrznych rozterkach i ekstazie związanej ze spiciem trzech łyków z czyjejś szyi.

Mag - Podobnie jak wyżej nie mam jakiegoś parcia na konkretny scenariusz i edycję. Nie będę jednak ukrywał, że w chwili obecnej najmilej przyjąłbym coś związanego z bardziej zaawansowaną technologią. Komputery, wirtualna rzeczywistość i ogólnie pojęta nauka.

Scion - Już ostatni produkt z logiem White Wolf. Mało popularny system, ale w końcu życzyć sobie mogę. Najchętniej spora ilość panteonów (choć wolałbym zrezygnować z Yankee i Allied, które osobiście uważam za idiotyczne). Najlepiej coś "niszowego", bardziej związanego z mniej popularnymi mitologiami. Aztekowie, Daleki Wschód etc. Choć przy dobrym scenariuszu nawet Egiptem i Grecją nie pogardzę.
* W sumie sam myślałem o poprowadzeniu, ale nie wiedziałem czy znajdą się chętni. Gdyby ktoś jednak miał ochotę, może dać mi znać przez PW albo w tym temacie. Mam w sumie dostęp do trzynastu panteonów i z chęcią pomógłbym w tworzeniu postaci ewentualnym chętnym, ale niedoświadczonym graczom.

Warhammer 40000 - Niby biorę udział w jednej rekrutacji związanej z tym uniwersum, no ale z chęcią zagrałbym w coś związanego z którymś podręcznikiem: Dark Heresy, Rogue Trader, Deathwatch. Od jakiegoś czasu tylko zbierają kurz - fajnie byłoby je do czegoś wykorzystać.

Legenda Pięciu Kręgów - Zdecydowanie mniej odgrywania kozaczących na prawo i lewo bushi. Zdecydowanie więcej rokugańskiej kultury i polityki. Oczywiście walka i nieunikniona (najlepiej honorowa) śmierć to nieodłączne elementy tego systemu. No ale zbyt często marnuje się tak niesamowite narzędzie jakie oferują wszystkie dworskie subtelności na tamtejszych dworach.

Coś w klimatach szpiegowskich / detektywistycznych - Sporo planowania, rozbudowana intryga, wyraziści bohaterowie, brak jasnego podziału między dobrymi i złymi decyzjami. Może nawet sięgnięcie do klimatów noir. Do pewnego stopnia nawet twory pokroju Zew Cthulhu byłyby do przyjęcia. Liczy się tylko ogólny zamysł, reszta jest już w gestii MG. Pewnie i tak wszedłbym w to bez dłuższego zastanowienia.
 
__________________
"The heart lies and the head plays tricks with us, but the eyes see true.
Look with your eyes. Hear with your ears. Taste with your mouth. Smell with your nose. Feel with your skin.
Then comes the thinking, afterward, and in that way knowing the truth."

Ostatnio edytowane przez Cas : 24-02-2012 o 12:00.
Cas jest offline