Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-02-2012, 16:01   #5
AJT
 
AJT's Avatar
 
Reputacja: 1 AJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputację
Albjorn spojrzał na podstawiony mu przed nos papier. Chwilę popatrzył na niego, po czym wziął pióro i nabazgrał coś, co mogło przypominać trupią czaszkę. - Gotów, dawaj złoto! - warknął rzucając na ławę pióro.



Teraz jednak skupił się bardziej na poznaniu ‘braci z północy’, rozpoczynając z nimi rozmowę.

-Jeg er Bjørn Ragnar, sønn av Rugnar. Hva krigerne som du gjør her i sør? – Niedźwiedź zapytał w języku ludzi z północy. („Jestem Ragnar Bjorn, syn Rugnara. Co wojowie tacy jak wy robią tu, na południu?)

-Och jag är Herger trevligt att träffa en broder från norr. Mitt skepp gjorde, och jag kom hit genom att simma. Jag drömmer att komma hem, och pengarna kommer att hjälpa mig i den här. Damn Imperial skitställe och du inte vet vad som är de verkliga pirater .. min yxa villiga att smaka deras blod
( A ja jestem Herger, miło mi poznać brata z północy. Statek mój robił się i dotarłem tutaj wpław. Marzę by wrócić do domu, a pieniądze pomogą mi w tym. Cholerne zadupie a Ci imperialni to nie wiedzą czym są prawdziwy piraci.. mój topór chętnie skosztuje ich krwi )

-Velkommen til den store kriger. Jeg Albjorn Rodgurn, men kaller meg Biały. Hva kan jeg gjøre? Jeg gjør disse jævla feige innfødte. Se for eksempel her i denne beau, til pedalen ber ham om å stjele hele denne jævla gull. Gay kostymer og la brenne ned gaten nakne. Pedal
.
Co w staroświatowym znaczyło- Witaj wielki wojowniku. Ja Albjorn Rodgurn, ale mów mi Biały. Co tu robię? Zarabiam na tych tchórzliwych –
tu padła wiązanka przekleństw – tubylcach. Spójrz na przykład na tego tu fircyka – wskazał głową na Hansa - aż się pedał prosi, by ukraść mu całe to pieprzone złoto. Gejowe wdzianka spalić i puścić na golasa ulicą. Pedał. – zakończył spluwając siarczyście na karczemne dechy.
- Hva med det? – zwrócił się do nich, pytając, czy zgadzają się z jego poglądami.

Herger zaczął się głośno śmiać i rzekł ;
- Hur kommer spoufalał det expanderar sitt anus blivit som en yxa eller en kvinnas ägg genom att skära. Av denna diskussion zachło mig i mordet. Kanske ta en drink eftersom jag talar om en torr mun är inte passande? ( Jak będzie się spoufalał to mu poszerzę odbyt toporem albo upodobnię to kobiety obcinając jaja.Od tej gadaniny zachło mi w mordzie. Może napijemy się bo tak o suchym pysku gadać nie przystoi ?)
-De er svake og svak. Gentle ansikter, armer som et siv. Og deres gull bare venter på å ta dem. (Słabi oni i niemrawi. Delikatne twarzyczki, ramiona jak trzcina. A ich złoto tylko czeka, żeby je zabrać.) –
Odparł Bjorn.
- Fitte (Pizdy) – Albjorn dodał krótko, po czym kolejny raz splunał na podłogę, po chwile dodając modulowanym piskliwym głosem – Fuck meg i mitt noble keiserlige ræva (Ruchajcie mnie w moją szlachecką, imperialną dupę)

-Leter etter ankomst Jeg lurer på hvem som vil kjempe med disse piratene.Somehow de leiekarer Lookin tregt. En scribbler, en skitten tramp, en coxcomb, tofiskere. Sword er trolig den korn skjær. Bare denne kvinnen ... nei bare en kvinne.Hån, sier jeg! De vil ha oss gjør vi en jobb.(Patrząc po przybyłych zastanawiam się, kto będzie walczył z tymi piratami. Jakoś niemrawo wyglądają ci najemnicy. Jeden gryzipiórek, jeden brudny włóczęga, jakiś paniczyk, dwóch rybaków. Mieczem to chyba zboże ścinali. Jedynie ta kobieta... no właśnie kobieta. Kpina, mówię wam! Chcą, żebyśmy to my odwalali robotę. )-
Oburzył sie Ragnar
- Dette er en gruppe som vil redusere unødvendige hoder. For oss er de ingenting, og mynten vil falle mer.( To się skróci tą grupę o niepotrzebne łby. Na nic nam oni, a monet przypadnie więcej.) – podsumował Biały

- Denna kvinna ska sitta i huset, ren Gary och björn barn. Och så den inte kan rengöra krukorna, men barnets en eller två av min födelse. Jag har alltid hävdat att Imperial är stark eftersom det finns 5-1. I munnen starka men blöder ymnigt som en gris vid slakt (Kobieta to powinna siedzieć w domu, czyścić gary i rodzić dzieci. A tak to może garów nie czyśćić ale dziecko jedno albo dwa mi urodzić. Zawsze twierdziłem, że Imperialni są mocni jak jest ich pięciu na jednego. W gębie mocni ale krwawią równie obficie świnia na uboju)
- Det rette ordet. (Prawe słowa.) –
podsumował Rodgurn

-Vad ska du göra nu? (Co zamierzacie teraz robić?)
-Jeg ønsker å skaffe nødvendig utstyr til ekspedisjonen.(Chcę zaopatrzyc się w ekwipunek niezbędny do wyprawy.) –
odparł Niedźwiedź
- Så låt oss gå ihop. Pålen styrka (Pójdźmy więc razem. W kupie siła)
- Jeg skal også! Fronten av selskapet! (Też idę! W końcu przednie towarzystwo!) –
zakończył Biały, splunął ostatni raz na dechy i wlał do gardła resztę piwa, po czym powstał.
-La oss gå. Hvem ønsker folket der fra sør til å sitte.(-Chodźmy więc. Kto by tam chciał z ludźmi z południa siedzieć.) – Dodał Ragnar.
- Fitte (Pizdy) – jeszcze raz Rodgurn obdarzył wszystkich groźnym wzrokiem
- Braxen (Leszcze) – Herger zaśmiał się głośno
-Blekksprut (Mątwy) – Wtórował śmiechem Bjorn.



Po zapoznaniu się i poznaniu planów Niedźwiedzia, stwierdził że uda się z nim. Nie potrzebny mu był dodatkowy ekwipunek, to co miał wyraźnie mu na ten czas wystarczało. Bardziej Białemu zależało na towarzystwie kogoś innego, niż tchórze z Imperium. Gdy powstał od stołu, zaprezentował się pozostałym, w całej okazałości. Potężnie zbudowany, o imponującej muskulaturze. Dzierżący dwuręczny topór, a ubrany w niezapiętą skórzaną kurtę. Mógł budzić grozę, szczególnie gdy ktoś dostrzegł rany po jego wielu pojedynkach. Splecione w warkocz, jasne włosy, odkrywały odcięty kawał ucha, czy też rozorany policzek. W lewej ręku brakowało mu trzech palców, jednak nie powodowało to problemów, przy podtrzymywaniu wielkiego topora. Jego skóra była blada, a z oczodołów patrzały czerwonawe ślepia.
 

Ostatnio edytowane przez AJT : 27-02-2012 o 18:08.
AJT jest offline