Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-02-2012, 23:20   #1
Aramin
 
Aramin's Avatar
 
Reputacja: 1 Aramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie coś
D&D Dla początkujących

13 Posterunek - chodzi za mną butelka wódki.wmv - YouTube
A za mną chodzi sesja.
Pewnie czworo graczy do dedeka by się znalazło, ja jednak sobie myślę na chłopski rozum tak:
1)Byłaby to pierwsza moja sesja jako MG na tego typu pbf (zwykle grywałem na takich o trochę innym charakterze) toteż byśmy rozwijali się wspólnie i tchnęli w grę świeże spojrzenie preferowałbym graczy zielonych i nieobytych.
2)Chcę zaczynać od niskiego poziomu potęgi tj.od 1 poziomu najpewniej w zabitej dechami wsi albo lokacji takiej jak Kuldahar z Icewind Dale, czyli bezpiecznej (no, pomiędzy grami :P ).
3)Bohaterowie zapewne pochodziliby z jednego miejsca

I tutaj pojawiają się moje pytania do osób wstępnie zainteresowanych:
a)Chcesz grać w Faerunie, tyle że mocno zmodyfikowanym? Gdzie nie ma na każdym kroku kapłana ze wskrzeszeniem, Bogowie nie ingerują w Pierwszą Materialną a Elminster to być może tylko plotka wędrownych trubadurów?
b)Wolisz świat autorski, operujący na pewnych archetypach, niekoniecznie jednak zupełnie sztampowy?
c)A idź mie panie z dedekiem.
Dodam tylko, że szeroko pojmowany klimat miałby być czymś o kalibrze "medium fantasy" - tj. pomiędzy emo - Warhammerem, a tęczowym Dedekiem. Świat, w którym bohater nie pada od jednego cięcia, występuje w nim szarość, ale nie ma epickiej magii na każdym kroku, a samotna konfrontacja z oddziałem żołnierzy najpewniej zakończy się wzięciem w jasyr/śmiercią.
EDIT:W zasadzie nie system, a setting oczywiście
 

Ostatnio edytowane przez Aramin : 28-02-2012 o 23:28. Powód: idę spać
Aramin jest offline