Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-02-2012, 00:23   #4
Mizuki
 
Mizuki's Avatar
 
Reputacja: 1 Mizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znany
Wydaje mi się, że większość sesji DnD można podciągnąć pod "Własną wizję Fearunu". To co mamy w podręcznikach to jedynie baza, którą MG może modyfikować tak by stworzyć własną unikalną i ciekawą kampanię :]. Jedni robią to w mniejszy stopniu, inni w większym.
Dla przykładu sam uczestniczyłem w sesji, w której rzucenie zaklęcia "światło" budziło trwogę wśród mieszczan i byli gotowi posłać afiszującego się tym jakże potężnym zaklęciem maga ;>.
Najważniejszy jest pomysł, fabuła. Jeśli w tym temacie wszystko gra, przyciągniesz nawet najbardziej ortodoksyjnych fanów systemu :].

Edit
Dodam jeszcze, że właśnie taki świat mógłby mnie przekonać do gry w owej sesji. Brakuje mi czasami właśnie trochę z Warhamera w DnD. Oczywiście pod względem ... jakby to ująć... Pierwszy system wydaje mi się bardziej ciekawy przez właśnie takie skąpe traktowanie tematów magii, boskich ingerencji itp. Gdzie magia jest czymś naprawdę mistycznym a grupa dziesięciu zbrojnych coś znaczy a nie jest tylko bandą statystyk i "free exp" .
Niestety [ tutaj mogę prawic herezje ] totalnie nie jest mi znany świat Warhamera a system szczątkowo... dlatego pozostaje mi tylko wyżywać się w starym , dobrym DnD:].
 
__________________
"...niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
a kornik napisze twój uładzony życiorys"

Ostatnio edytowane przez Mizuki : 29-02-2012 o 00:28.
Mizuki jest offline