Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-03-2012, 11:01   #9
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
W ramach podbijania tematu i tłumaczenia się / sytuacji.

Powiedzmy sobie całkiem szczerze - jeżeli postać ma mieć "całą bandę minionsów" to nie trzaśnie się tego w półgodziny. Co innego napisać koncept dla postaci, która totalnym outsiderem i nawet wścibska sąsiadka z dołu nie wie, że wychodzi z domu; a co innego koncept postaci, która ma "normalne życie", zna ileś osób, z kimś się spotyka, ma jakąś rodzinę...

Jeżeli ta rodzina / znajomi / ktotamjeszcze mają być tylko statystami w całej scenerii - to ok. Można napisać: żona Kamila, dzieci Partyk i Zuzanna, ciotka Klotka i koledzy Adam, Marek i Wojtek, z którymi ogląda mecze i wcina chipsy. Te postacie, owszem są; gdzieś sobie pływają w tle sesji, ale w zasadzie nic nie robią.

Jeżeli zaś te postacie mają być wykorzystane w sesji - to, przykro mi - muszę je dokładniej rozpisać. Kim są, czym się zajmują, czym się interesują, jaki jest ich przybliżony stan posiadania, etc. Nie piszę więc jednego konceptu tylko - na dobrą sprawę - kilka. Nie wiem jak inni, ja nie lubię być zaskakiwany "królikami z kapelusza" typu "twój najlepszy kumpel jest kosmitą, drugi pracuje dla DRTAD; a twoja żona to w rzeczywistości facet, a dzieci to masz z ciotką Klotką. A, zgrubieniem na karku się nie przejmuj - ten chip i tak nie działa".


Tak, też wolałbym "odwalić" koncept ześwirowanego outsidera, mieszkającego w domku na zadupiu i utrzymującego się z pokaźnego spadku po babci przepuszczanego na poszukiwanie ufo i śledzenie teorii spiskowych. Szybko, prosto, w kwadrans... i bez niespodzianek podczas sesji.


Piszę jakiś koncept spełniajacy warunki brzegowe rekrutacji, ale to trwa i pewnie jeszcze trochę potrwa - zapewne termin rekrutacji zostanie wykorzystany do samego końca.
 
Aschaar jest offline