Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-03-2012, 12:22   #2
Ebon Hawk
 
Ebon Hawk's Avatar
 
Reputacja: 1 Ebon Hawk nie jest za bardzo znanyEbon Hawk nie jest za bardzo znanyEbon Hawk nie jest za bardzo znany

Witam w mojej pierwszej sesji na tym forum i myślę że nie ostatniej. Wstęp może i jest trochę długi ale mam nadzieję że będzie się go dobrze czytać. Dla tych jednak bardziej leniwych streszczę go.
Otóż w całkowicie stworzonym przeze mnie świecie istnieje Cesarstwo, które od lat jest areną na wszechogarniającej wojny domowej. Teraz panuje tam tak zwany Okres Dwóch Cesarzy, którzy przed ostateczną konfrontacją starają się stobyć jak najwięcej ziemi i sojuszników. Gracze będą zaś członkami oddziału najemników, noszących miano Kompanii Złotej Strzały, który będzie miał zadanie odnalezienia królobójcy, który zasztyletował ojca antycesarza Karola. Oczywiście publicznie nie można go tak nazywać, co raczej okazałoby się szkodliwe dla zdrowia. Kompania jest częścią armii dowodzonej przez Marszałka Heigha i w momencie rozpoczęcia sesji będzie razem z jego armią oblegała stolicę kantonu Ulm o wdzięcznej nazwie Ulm. Jak zapewne ktoś celnie zauważy Cesarstwo jest wzorowane na Świętym Cesarstwie Rzymskim Narodu Niemieckiego, zaś Konfederacja Kantonów na historii Szwajcarii. Jak najbardziej! Moim hobby jest historia, więc dlaczego miałbym się nie wzorować na historycznych przykładach?
Teraz może szerzej napiszę coś o świecie. Jest Cesarstwo ze swoimi rozległymi ziemiami, w którego skład wchodzi kilka królestw, dziesiątki księstw, setki hrabstw, wolnych miast itd. Najważniejsze z ziem Cesarstwa to Królestwo Meven na południowym wschodzie, nadmorskie Hrabstwo Powyss na zachodnim wybrzeżu, do jego właśnie należy las Haegenów. Dawna siedziba Dynastii Cesarzy Zachodnich to Kell, leżąca teraz w Księstwie Zaubar. Oczywiście jest też nasza Szwajcaria, czyli tutaj Konfederacja Kantonów, w większości zamieszkana przez chłopów i mieszczan, tutejsi się szczycą wolnością i brakiem szlachty. Każdy z kantonów to oddzielne państewko, jednak ludzie jednego z kantonów są bronić innego dla wspólnego dobra, dla wolności! Dosyć niedawno do Cesarstwa włączono Księstwo Avion, które jest obecnie siedzibą legalnego cesarza, Hugona. Samo Avion graniczy z Królestwem Burgonn, które ma raczej za złe przyłączenie się sąsiada do cesartwa ale jak na razie do tej pory oprócz embarga na towary z zachodniej części Cesarstwa otwartej wrogości nie przedstawia. Jedyne co na razie robi sędziwy król Luis V to wysyłanie swoich ryerzy pod komende do Karola z Meven, co jednak nie podoba się prawowitemu cesarzowi. Na południe od Meven znajdują się liczne, nie należące do Cesarstwa księstwa i republiki, słynące ze swoich Condotieri, czyli najemników.
Jest kilku bogów panujących na kontynencie:
-bóg ziemi Malais- jego najwyższy kapłan ma swoją własną domenę (arcybiskupstwo) i jest jednym z elektorów wybierających nowego cesarza,
-bogini prawa Cynthia- jej arcykapłanka ma swoje arcybiskupstwo i też jest elektorką
-bóg wojny Giovanii, wiarę w jego przed wiekami upowszechniły Południowe Ziemie, wyznają go prawie wszyscy condotieri i wielu najemników, rycerzy oraz żołnierzy z innych ziem. Jego świątynie są często warowniami należącymi do przenajróżniejszych zakonów, a kapłanami są mnisi-wojownicy, elita światowego rycerstwa.
-bóg mórz Orkan- nie ma świątyń ale czczi go każdy rybak, flisak, czy żeglarz. Lepiej dmuchać na zimne, jak powiadają. Aspektem Orkana czczonym przez piratów jest Okeanos, dla którego są czasem nawet składane ofiary z ludzi. Ten odłam jest potępiany przez prawie każde cywilizowaną domenę.
-i ostatni Mortimer- bo zmarłych. Jego świątynie znajdziesz tam gdzie duże cmentarze. Nikt go nie lubi ale każdy składa mu cześć. Jego mroczniejszym aspektem jest Kain, starożytny bóg śmierci i wojny, wiara w niego jest powszechnie tępiona.
P.S. Cesarz Karol systematycznie likwiduje kulty na podbitych przez siebie ziemiach i konfiskuje ich majątki.

Teraz napiszę o BG. Przyjmę kilku chętnych na sesję. Jedna osoba może zostać nawet kapitanem oddziału albo doradcą frontowym, czyli najprościej wyjaśniając oficerem politycznym. Taki człowiek w teorii ma tylko doradzać dowódcy ale w praktyce może rozkazać mu aresztowanie dowolnej osoby, lu nawet samego dowódcy. W razie czego może nawet powołać sąd, wybierając jego skład, sam zaś zostaje oskarżycielem. Co płci piękniejszej niż moja, to przoszę bardzo! Taka może być markietanką, wyemancypowaną wojowniczką, czy kimkolwiek innym. Dla wyjaśnienia markietanka to osoba podążająca z armią lub oddziałem i wykonująca usługi dla żołnierzy (nie koniecznie seksualne, chociaż ta forma była dosyć częsta). Postacie mają być tworzone w duchu późnego gotyku, ewentualnie wczesnego renesansu, czyli broń palna jest dostępna, chociaż niezbyt powszechna, a mianowicie hakownicwe, proste rusznice i pistolety, czyli duży kaliber, dużo huku, dużo dymo, mała celność.
Mechanika myślę że będzie dość prosta, czyli kilka cech z pięcioma poziomami rozwoju:
Cechy
-Walka w zwarciu
-Walka na dystans
-Siła
-Wytrzymałość
-Zręczność
-Percepcja
-Siła woli
-Ogłada
-Magia
Wszystkie cechy, oprócz magii są na początku na trzecim poziomie (oczywiście można od czegoś odjąć punkt, żeby gdzieś dodać), jednak magia jest na początku na poziomie zerowym, żeby dodać do niej punkt trzeba odjąć dwa od innych cech. Dlaczego?nawet najprostsza magia jest trudna i niebezpieczna, zarówno dla celu czarów, jak i maga. Nielicencjowani czarodzieje są ścigani jako groźny element i paleni na stosie, jednaci, którzy ukończyli jedną z akademii, nawet z małymi zdolnościami często zostają doradcami ważnych osobistości. Magia do uzgodnienia ze mną na PW.
Zdolności
Tu wpisuje się to co postać umie. Można wpisać maksymalnie 10, które będą zależały od cech. Jeśli strzelacie z jakiejś konkretnej broni, to wpiszcze np. Strzelanie- broń palna albo co kolwiek innego, jeśli jakieś rzemiosło, to też konkretnie jakie. Ewentualnie można zamienić dwie zdolności na jeden punkt w cechach.
W trakcie sesji zdobędziecie doświadczenie. Za 100 będzie można wykupić nową zdolność ale oczywiście nie można jej wziąć z kosmosu! Nie będzie można wykupić strzelania z broni palnej, jeśli tylko się patrzyło jak ktoś strzelał, to musi być coś czym postać się parała albo ma do tego trenera. Cechy można powiększyć zaś za 200 PD, a Magię za 300.
Wygląd KP:
Imię i ewentualnie przydomek
Wiek
Pochodzenie (światotwórstwo jest dozwolone, a nawet byłbym bardzo wdzięczny za taką pomoc)
Historia
Cechy
Zdolności

Ekwipunek

Rekrutacja potrwa tydzień, lub aż znajdę co najmniej 3 graczy
Termin odpisymania to pięć dni.

P.S.
Postaram się nie być znikającym MG, jak to ktoś wczoraj napisał w shoutboxie. Sam jestem ambitny i uparty, więc za cel stawiam sobie zaczęcie i ukończenie tej sesji.
P.S. 2
Obrazki i ewentualnie muzyczkę będę wstawiał trakcie trwania rekrutacji. Obrazki jak znajdę dobre, zaś muzyczkę jak się nauczę
P.S.3. Z tego co widzę, to dostaję coraz więcej kart, więc ograniczam ilość przyjętych do 6. Jeśli się trafi 7 to już nie będę chamski i nie odrzucę, jednak większej ilości mogę nie ogarnąć.
P.S.4. Wartość żadnej cechy oprócz magii oczywiście nie może spaść do 0 i tylko kapitan może mieć na początku cechę o wartości 6, a także dostanie 200 PD na zakup punktu w cechach albo 2 zdolności. Jednak UWAGA! Kapitan będzie tylko jeden!
 

Ostatnio edytowane przez Ebon Hawk : 10-03-2012 o 22:22.
Ebon Hawk jest offline