Wątek: Gildia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-03-2012, 18:30   #3
Mantis
 
Reputacja: 1 Mantis nie jest za bardzo znanyMantis nie jest za bardzo znany
Dzięki wielkie za komentarz

Jeżeli chodzi o błędy ortograficzne to... przepraszam. Nie ma żadnych wymówek co do tego i obiecuje że przy części II i III staranniej sprawdzę błędy.

1.
Jeżeli chodzi o ilość imion występujących w tekście. Nie pisałem ich na marne i bez powodu. Te postacie wystąpią w opowiadaniu. (Jeżeli chodzi o Skoupiaka - Scorupiaka itp to oczywiście masz racje i przepraszam za te błędy.)
2.
W tym opowiadaniu gildie (o podobnej działalności) konkurują ze sobą i są złożone z więcej niż pięciu złodziejaszków.
3.
Racja, źle to napisałem. Wyjaśniając:
Karczma (sama gildia) należy do Mantisa. Franga jest tylko karczmarzem. Pracuje dla Mantisa jako oberżysta i jako szpieg.
Sama gildia zarabia na dużo sposobów (co mam nadzieje wyjaśnić w części III).
4.
Źle się wyraziłem z tym impetem. Mój błąd.
5.
"II) Skorupiak usłyszał imię – ale już z ust Czarnego Drakona, a nie Zdzicha. W takim razie te trzy zdania wyglądają jeszcze gorzej – i z ich budowy za licho nie dojdziesz, że ww. popełnił pomyłkę. Bo niby w czym?"

Właśnie o to chodziło. Zgadzam się że mogłem je prościej, lepiej, ładniej napisać, jednak wydaje mi się że ogólny sens jest zrozumiały.
6.
Z ilością krwi przesadziłem. Następnym razem będę również tamował upływ krwi z rany
7.
Jak widać w tekście nikt nie poznał że rana jest od strzały . Ułamanego drzewca nie było, nie został w ranie.
Jeżeli chodzi o wtrącania narratora to postaram się następnym razem napisać je bardziej przejrzyściej.
8.
Wyjaśnienia oczywiście będą w następnych częściach. Te które oczekujesz, najprawdopodobniej w III części.

Dziękuje jeszcze raz za komentarz. Wezmę pod uwagę to co pisałeś przy kolejnych częściach opowiadania. Na pewno były pomocne

Pozdrawiam
 

Ostatnio edytowane przez Mantis : 10-03-2012 o 18:34.
Mantis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem