Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-12-2006, 10:46   #13
Maciek292
 
Reputacja: 1 Maciek292 ma wyłączoną reputację
Myślę, że obecny skład wystarczy. Napiszę raz jeszcze, kto został przyjęty: leśny lef wojownik Seviolas, leśny elf łowca Endridil, człowiek wojownik Abel Nabunasir, człowiek rzezimieszek Niha'i Ajj Kana. Sądzę, że ten skład wam odpowiada. Lecz jeśli ktoś jeszcze chce się załapac, to najwyższy czas! Uwaga! Kto pierwszy ten lepszy, daje wam czas do jutra rano, aby się dopisac! Co do zakończenia rekrutacji: te postacie, które zostały przyjęte, muszą napisac że są gotowe. Śpeszcie się z porawianiem postaci - najwyższy czas, by zmienic swoje postacie tak, aby były zrobione poprawnie.
W tym poście chciałem też wyjaśnic znaczenie statytystyk, choc ich przeznaczenie jest chyba wiadome:
- Siła: jest niezbędna przy zadawaniu ciosów, podnoszenia ciężkich przedmiotów, manewrowaniu cieżką bronią oraz próbach wytrzymałościowych, np. zwisanie na urwisku skalnym, trzymając się jedną ręką za skałę lub też poprostu stanie na mustrze wojskowej przez kilka godzin bez wykonywania ruchu.
- Zwinnośc: jest potrzebna do szybkich uników w czasie walki, szybkiego biegu, wspinaczki, skakania lub też pływania. Lecz pisząc zwinnośc chodzi mi też częściowo o umiejętności strzeleckie, manewrowanie wytrtychami itp., itd.. Oczywiście, mogłem stworzyc dwie odmienne statystyki, ale staralem się wszystko maksymalnie uprościc, aby mniej doswiadczeni gracze mogli sie w tym wszystkim zorientowac.
- Charyzma: używa się jej w czasie prób przekonywania, namawiania, spiskowania, przemawiania, omamienia oraz ogólnie w czasie prób dyplomatycznych. Lecz sama charyzma nie wystarczy. Jeśli ktoś ma dużą charyzmę, to nie wystarczy, jeśli napisze w jednym zdaniu "Chcę go namówic do dolaczenia do drużyny", by tak się stało. Trzeba pisac tak duzo, na ile was stac, poniewaz dla mnie wazny jest tez styl porozumiewania sie gracza, choc charyzme oczywiscie tez będę brał pod uwagę.
- Koncentracja: jest niezbędna w czasie wykonywania czynnosci magicznych, prób stawienia oporu psychicznego, kocentrowaniu się na zadaniu oraz nie pozwolaniu manipulowac swą postacią. Lecz mam też na myśli takie czynności, jak np. zachowanie zimnej krwi w obliczu masakry widzianej na własne oczy, nieodzywanie się w czasie tortur itp., itd..
Mam nadzieję że opisałem to wszystko w mairę jasno. Macie pytania? Piszcie, odpowiem z pewnością.
 
Maciek292 jest offline