Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-03-2012, 09:02   #17
kymil
 
kymil's Avatar
 
Reputacja: 1 kymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputację
1. Odnośnie kwestii półorka, to występują w pierwszej edycji, s. 224 Podręcznika dla zainteresowanych.

Półorki są mieszańcami różnych ras, głównie ludzi i goblinoidów. Wszystkie te istoty są klasyfikowane jako półorki, choć w ich żyłach może płynąć krew np. hobgoblinów. Są wygnańcami ludzkiej i goblińskiej społeczności i działają wspólnie jako bandyci lub najemnicy. Występowali kiedyś jako niewolnicy w społeczeństwie ludzkim, ale obecnie uważa się, że ich trzymanie w pobliżu ludzkich siedzib jest zbyt niebezpieczne.
Magnar słusznie ich nie cierpi.

Jak powiedziałem, chciałbym Wam ukazać nieco odmienności od drugiej edycji - nie ma ich zbyt wiele, więc wybaczcie przyszłe małe wtręty w tym zakresie.


2. Światotworzenie nieuniknione i dozwolone. Nieznaczni Bohaterowie Niezależni (BN), sytuacje z udziałem BG (np. handel, zakupy, dziwki, gra w karty, zabawne sytuacje) w rozsądnym zakresie zależą od Was i są, jako perełki, mile widziane. Retrospekcje, introspekcje, Wasza wola.

Ja potrzebuję deklaracji na przyszłość, które będą z reguły rozstrzygał mechanicznie (turlam sobie przed kompem). Nie wymagam długich postów, taki jak pierwszy Yzurmira wystarczy.

Czasami poproszę o kostnicę lastinn np. rzucony rozkaz przez jednego z BG w kierunku jednego z BN-ów na jego cechy przywódcze.

Jeśli chodzi o tę akcję z bandytami zakładam, że możecie opisać dzień przed akcją, jak ją planujecie, do jakich wniosków dochodzicie, dlaczego atak frontalny, itp. Wszystko po to, żeby lepiej wczuć się w postać i oddać klimat współgraczom.

3. Pies nie ma imienia.

4. Googledoc, założymy jeśli uznamy, że jest potrzebny. Chcecie już?

5. Ostrzegam lojalnie, że mam w zwyczaju odpisywać na poszczególne posty BG, poza kolejką.

6. Sytuacja z rekrutacji dopiero będzie, ale z Waszym udziałem i na Waszych zasadach.

7. Stawki za tych zakapiorów: 5zk za skalp, 15 zk za żywego gagatka. Graf Boris Todbringer chciałby móc ich uczciwie stracić na oczach gapiów
 

Ostatnio edytowane przez kymil : 13-03-2012 o 09:09.
kymil jest offline