Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-03-2012, 20:18   #223
Romulus
 
Romulus's Avatar
 
Reputacja: 1 Romulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mizuki
Inicjatywa w tej sesji działałaby na zasadzie:
Rozpoczyna się walka, MG wykonuje testy na inicjatywę i określa kolejność w jakiej gracze wrzucają posty. Oczywiście tylko w czasie trwania jednej , konkretnej walki.

Jeśli inicjatywa ma służyć jako wyznacznik kolejności pisania postów to jestem zdecydowanie przeciw. Delikatnie rzecz ujmując w ogóle mi się ten pomysł nie podoba.

Jeśli według inicjatywy mamy deklarować działania to jestem za. Co za problem napisać w Komentach: moja postać rzuca takie a takie zaklęcie/atakuje/leczy itd.? I nawet to szybko rozstrzygnąć popierając rzutami (i ujmując je później jeszcze raz w samych postach)? W tej sytuacji posty nawet nie musiałyby iść w kolejności inicjatywy, ale byłoby wiadomo co inne osoby już zrobiły i można by to odpowiednio ująć w swoim.

Mam pytanie co byłoby w sytuacji gdy drużyna i patrol gwardzistów wychodzą zza rogu i dosłownie wpadają na siebie, zaskoczeni czy nie? Czy automatycznie my pierwsi zaczynamy (i gwardziści mają przechlapane), czy zaczynają gwardziści (i my mamy ... patrz wyżej)?
 
__________________
Why Do We Fall? So We Can Rise
Romulus jest offline