Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2012, 11:29   #1
Redone
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 1 Redone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputację
Praca mgr, prośba o pomoc - fantasy

Witam. Piszę pracę magisterską na filologii angielskiej odnośnie nazw własnych w fantastyce. Konkretnie chodzi mi o powstawanie takich nazw, ich wymowę i znaczenie, czyli badam je pod kątem językoznawczym. Czy ktoś z was kiedykolwiek widział jakąś książkę, publikację czy nawet blog zajmujący się podobnymi sprawami? Oczywiście chodzi mi o anglojęzyczne nazwy, a czy będzie to z USA czy z Australii, nie ma znaczenia. Chciałam poruszyć temat nazw u Pratchetta, Rowling, Lovecrafta i np. Greenwooda lub Salvatore'a (kogoś od FR w każdym razie), ale jeśli macie inne ciekawe pomysły proszę bardzo.

Trafiłam na przykład na taką stronkę: Vision: A Resource for Writers
Autor ciekawie podszedł do tematu i na pewno wspomnę o tym w mojej pracy. To jest jednak tylko jedno źródło warte wspomnienia. Będą wdzięczna za każdą sugestię, podpowiedź lub link.

Pozdrawiam
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline