Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2006, 23:46   #5
Nightcrawler
 
Nightcrawler's Avatar
 
Reputacja: 1 Nightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemu
Aś mi Arnago o tym temacie przypomniał to tera macie ...

„- Życie, klecho, z Bogiem, czy bez niego, z nadzieją, czy bez niej, to droga bez końca i początku, droga, która wiedzie po śliskiej krawędzi olbrzymiego, blaszanego lejka. Większość ludzi nie zauważa, że chodzą w kółko, niezliczoną liczbę razy mijają ten sam punkt na śliskim, wąskim brzegu. Ale są tacy, którym przydarza się osunąć. Spaść. I wówczas koniec z nimi, nigdy już nie wrócą na krawędź, nie podejmą marszu. Suną w dół, do chwili, gdy wszyscy spotkają się w wylocie lejka, w najwęższym miejscu. Spotkają się, ale tylko na krótką chwilę, bo dalej, pod lejkiem, czeka na nich otchłań.”

-„Maladie”, Andrzej Sapkowski

„Kocham cię, czy tego chcesz, czy nie. Czy ja tego chcę, czy nie. To jest jak choroba. Jak niemoc, która odbiera mi możność wolnego wyboru, która topi mnie w otchłani. Zabłądziłam w tobie, Morholcie, nigdy już się nie odnajdę, nie odnajdę siebie takiej, jaką byłam. A jeżeli odpowiesz uczuciem na moją miłość, zabłądzisz również, przepadniesz, pogrążysz się w odmęt, nigdy już nie odnajdziesz dawnego Morholta.”
-j.w.

„Jak wielki nie byłby stopień wyobcowania człowieka ze świata, samobójstwo nie może być formą protestu. Jak czysty człowiek by nie był, jeśli dokonuje samobójstwa, znaczy to, że do świętości mu daleko”
- Yasunari Kawabata, japoński noblista w dziedzinie literatury,
który w cztery lata po tej wypowiedzi popełnia samobójstwo


„Tylko potok górski zaczyna swój bełkot nocny i wlecze mnie z męką straszną w nieodwracalną pustkę rzeczy dokonanych”
- „662 upadki Bunga”, S.I. Witkacy

„Boję się przyjaciół na równi z samotnością. Boję się życia i boję się śmierci.”
- j.w

„Gdybym tylko mógł zamknąć oczy, pochylić się do tyłu i skulić jak embrion, gdybym mógł zanegować świat rzeczywisty, i gdyby tak cały świat rzeczywisty przestał naprawdę istnieć”
- „Futbol ery Manen”, Kenzaburo Oe


„Gdyby ten balast przyziemnego ciała
Mógł się rozpłynąć, rozwiać w lotną rosę;
Gdyby nam Stwórca nie odebrał prawa
Do samobójczej śmierci ! Boże święty,
Jak nudna, stęchła, płaska i jałowa
Jest każda z ziemskich spraw, cały ten świat!
Świat? Śmiechu warte: nie plewiony ogród,
Gdzie się panoszy zielsko ordynarnej
Ludzkiej podłości.”
- „Hamlet”, William Shakespeare

„Któż by się z tym godził,
Gdyby był w stanie przekreślić rachunki
Nagim sztyletem ? Któż by dźwigał brzemię
Życia, stękając i spływając potem
Gdyby nam woli nie zbijała z tropu
Obawa przed tym, co będzie po śmierci,
Przed nieobecną w atlasach krainą,
Skąd żaden jeszcze odkrywca nie wrócił,
I gdyby lęk ten nie kazał nam raczej
Znosić zło znane niż rzucać się w nowe?”
- j.w


„świat bez miłości jest martwym światem i (...) zawsze przychodzi godzina, kiedy zmęczony więzieniami, pracą i odwagą błaga o twarz jakiejś istoty i o serce olśnione miłością.”
- A. Camus, „Dżuma”

„nie wiem, czy ja przez sam swój udział tak rozpętuje te rzeczy, że przybierają obrót dramatyczny robią się ważniejsze, niż powinny.”
- Z. Nałkowska, „Granica”

„Zawirowania życia są próbą. Wszystko czego doznaję jest lekcją. Ból prowadzi do jej lepszego zrozumienia. To czego najbardziej nienawidzę w innych, jest odbiciem tego, czego najbardziej nienawidzę w sobie.”
- Fragment przysięgi Wyznawców Źródła
Planescape Torment


„...miłość nie jest już dzisiaj w modzie, zabili ją poeci. Pisali o niej tyle, że nikt im już nie wierzy, czemu się wcale nie dziwie.”
- Oscar Wilde „niezwykła rakieta”

"kiedy wskutek gnuśności zmarnieją siły, czas i talent wtedy to rzuca sie oskarżenia o słabość natury ludzkiej"
Salustiusz przyczyny wojny z Jugurtą

i tak na koniec
„Kościół, karczma, bordel, a w środku kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota”
Sapkowski- Narrenturm


to tyle co miałem pod ręką z moich ulubionych cytatów - tak to coś sie jeszcze znajdzie po tych tomiszczach filozofów :P
 
__________________
Sanguinius, clad me in rightful mind,
strengthen me against the desires of flesh.
By the Blood am I made... By the Blood am I armoured...
By the Blood... I will endure.
Nightcrawler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem