Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-04-2012, 16:53   #16
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Kiep_oo Zobacz post
Nie mam pojęcia o czym wy tu w ogóle mówicie... Nie mam pojęcia o mechanice, co nie znaczy ze nie zamierzam się doedukować w razie potrzeby. W każdym razie mam pytanie do MG. Bez znajomości mechaniki mam jakiekolwiek szanse zagrać? Zależy mi po prostu na ciekawej fabule i dobrej zabawie a nie na cyferkach.
Z tym może być ciężko. Mechanika w grze jest mi potrzebna, żeby mieć dokładnie sprecyzowane możliwości postaci - co umie, jak bardzo to umie, co się stanie jeśli tego nie umie, itp.
Jeśli znajdziesz kogoś, kto napisze Ci taką KP i spełnisz inne warunki przyjęcia do sesji - nie ma sprawy.

Jednak bez znajomości mechaniki jesteś na przegranej pozycji, jeśli w tracie gry dojdzie do jej używania. Nie mówię tu o tym, że zacznę wymagać od Ciebie rzucania kostkami, czy czegoś takiego, ale bez rozumienia co jest na KP napisane możesz nie umieć w pełni wykorzystać możliwości swojej postaci (zwłaszcza w przypadku postaci rzucającej czary). Jest też kwestia tego, że każdy kto gra od dłuższego czasu w DnD świetnie zna wszystkie sztuczki, efekty i wszystko inne co tam się dzieje w walkach. Dla kogoś kto nie grał wcześniej zazwyczaj jest to czarna magia i nie rozumie co się dzieje.

Tak więc w skrócie...
Dostarcz mi KP mechaniczną (nawet napisaną przez kogoś innego) to możesz grać. Ale podejrzewam, że możesz mieć pewne problemy z aklimatyzacją i radzeniem sobie w pewnych sytuacjach w czasie gry. Mimo wszystko radziłbym poczytać nieco o zasadach, chociażby tych związanych z postacią którą chcesz grać.
 
Gettor jest offline