Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2012, 11:54   #1
Reinhard
 
Reputacja: 1 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
Sonda - Zombie atakują po raz kolejny

EDIT: bardzo przepraszam użytkowników za bałagan, popełniłem błąd wrzucając ten temat do nieodpowiedniego miejsca. Poprosiłem Moderatora o pomoc.



Od dłuższego czasu myślę o następującej sesji:

Grupa osób, które zdołały zbiec przed falami zombie do budynku w centrum miasta, zabezpieczonego "na Brooksa" - poprzez zawalenie schodów. Posiadają łączność radiową z kordonem "sanitarnym", który daje im nadzieję na to, iż będzie zorganizowana misja ratunkowa. Tymczasem, podaje im informacje na temat innych ocaleńców (których oczywiście trzeba uratować), źródeł zaopatrzenia itp.

Sesja o tyle nietypowa, że chciałbym, by postaci graczy miały osoby bliskie w "Twierdzy". Dzielni herosi ruszają w nieprzyjazny świat, a w bezpiecznym (względnie) schronieniu z drżeniem serc czekają na nich ludzie, którym trzeba zapewnić lepsze jutro...

Co do postaci: Dawkę typowych w takich rozgrywkach komandosów/policjantów itp. chciałbym utrzymać na poziomie homeopatycznym (1 osoba, dla klimatu). Za to zauważyłem, że w takich sesjach rzadko występują profesje "społeczne" - pracownik socjalny, opiekun/przewodnik jakiejś grupy, nauczyciel itp. Ciekawie by było...
Chodziłoby mi również o postaci nastawione na współpracę i dobro grupy.

Mechanika: ograniczona do minimum. Gracz określa swoją postać w następujących wymiarach: Waleczność, Czujność, Pomysłowość, Sprawność, Komunikacja (międzyludzka) i Szczęście. Do rozdzielenia pomiędzy cechy ma następujące wartości: bardzo dobry, dobry, dobry, przeciętny, słaby, słaby.
MG będzie sobie turlał, ale graczom głowy cyferkami nie będzie zawracał.

Długość trwania sesji: krótka
Długość postu: jak kto lubi, ale nie za długa
Historia postaci: skrócona, na rzecz opisu marzeń i celów do wykonania, nawyków i preferowanych "artykułów luksusowych" przywracających równowagę psychiczną itp.
MG: pierwsza sesja na LI, w pbf jako MG po raz drugi.
 

Ostatnio edytowane przez Reinhard : 06-04-2012 o 13:26.
Reinhard jest offline