Wątek: d20 Modern
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-12-2006, 22:02   #1
Potwór
 
Potwór's Avatar
 
Reputacja: 1 Potwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłość
d20 Modern

Może na początek chciałem najmocniej przeprosić tych kilka osób które zapisało się na sesję 7 th sea którą ponoć miałem prowadzić (kiedy to było ) ... załóżmy że dobre kilka(naście?) miesięcy temu. Jakimś trafem na pewien okres czasu zostałem pozbawiony dostępu do sieci, a później jak zakosztowałem słodkiego życia bez forum internetowych nie miałem zbytniej ochoty wracać

A teraz na temat. Czy ktoś przeglądał już Moderna? Jakie są Wasze odczucia odnośnie systemu? (I przede wszystkim :P ) czy ktoś ma ochotę poprowadzić sesję w tym systemie ? Jak dla mnie system jest baardzo... dedekowy?... ale to chyba oczywiste Ogólnie podchodzę do niego znacznie bardziej optymistycznie niż do "klasycznego" dnd, podręcznik (szczególnie rozdział "modele kampanii" w moim przypadku) czyta się raczej przyjemnie. trochę zdziwił mnie podział podstawowych profesji na: Silnego/Zwinnego/Twardego/Sprytnego/Oddanego/Charyzmatycznego herosa, ale za to klasy zaawansowane jak najbardziej ciekawe - szczególnie te dodatkowe- możliwe do wprowadzenia za zgodą MG (dla wyjaśnienia - mamy 12 klas zaawansowanych i dodatkowe 6 opierające się głównie na magii i psionice) i lepsze niż w dnd. Może lista zdolności FX (takie czary) jest raczej okrojona (to zrozumiałe) i można narzekać na listę broni - ale tylko do momentu gdy się dostanie w łapki "Weapond Locker" - ponad 190 stron wypełnionych spluwami

[mod]Trochę ortów tu było- opcja pisownia czeka
Kutak[/mod]
 
Potwór jest offline