Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2012, 22:00   #264
Lirymoor
 
Lirymoor's Avatar
 
Reputacja: 1 Lirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodze
Era przez chwilę milczała po ostatniej wypowiedzi holocronu. Myśli biegły po jej głowie ociężale wciąż trzymane w karbach pytania „Odejść z zakonu czy zostać” i choć bardzo się starała trudno jej było chwilowo skupić się na czymś innym. Obecność Tamira utrudniała jej to jeszcze bardziej. Im więcej czasu mijało tym bardziej stawała się świadoma jego obecności.

Musiała jednak skupić się na tu i teraz. Antis znalazła dla nich cenną wskazówkę wypadałoby ją do reszty wykorzystać. Enniran pragnął czegoś z tej posiadłości. To tajemnicze „coś” mogło mieć związek albo z dawną historią rodu, albo bezpośrednio z Irtonem. Holocron mógł im pomóc wyeliminować lub potwierdzić pierwszą z możliwości.

- Powiedz nam coś więcej na temat… – wysiliła pamięć do wszystkich wymienionych przez holocron Jedi. –…Cona, Dwighta, Favisa, Warda, Rikuna, Shawna, Yvana i Cyliana Karnishów. Interesują nas ich kontakty z użytkownikami Ciemnej Strony Mocy. Czy mieli jakiś większych wrogów wśród nich? Prowadzili ataki na ważne świątynie. Czy zdobywali jakieś artefakty Ciemnej Strony?

-Ziew – zwróciła się do Verpina. – A co jeśli oni skruszyli inny holocron Sith i jego okruchy dali Enniranowi? Wtedy ma tego jeszcze całą masę. Musimy potem pogadać o Irtonie i jego związkach z Enniranem. To też może wnieść trochę do sprawy.

Jednocześnie dała padawanowi w myśli sygnał, że jeśli chce zadawać dalsze pytania chętnie je przekaże.

- Nie mam informacji o wszystkich szczegółach z życia, wymienionych przez ciebie, mistrzów i rycerzy. Znam jedynie najważniejsze o nich informacje i ich znaczniejsze dokonania - odpowiedział Kel-Dorianin.

D’an skineła głową:
- Czy jakieś artefakty Ciemnej Strony zostały kiedyś przechwycone przez rycerzy z rodu Karnishów?

- Nic mi o tym nie wiadomo. Co prawda Ward był obecny przy przeszukiwaniu uszkodzonych statków rozbitej floty starożytnych Sithów, Marton przechadzał się po świątyni Sadowa na Yavinie IV po klęsce Exara Kuna, Shawn znał wielu z Rewanzystów - upadłych Jedi, ale niczego o takich odkryciach nie wiem.

- A Cylian i historia jego przejścia na Ciemną Stronę?

- Nie miała nic wspólnego z artefaktami Sithów. Cyllian wpadł w gniew po śmierci swego ojca i uśmiercił jego zabójcę. Co prawda potem przywłaszczył sobie kryształ z miecza zabitego Lorda Sithów, ale tego raczej nie można uznać za artefakt. Kolejne poczynania Cylliana nie są mi znane do czasu jego nawrócenia podczas walk na Coruscant. Możesz go spytać sama odwiedzając jego posiadłość na Tython.

- Powiedz mi coś więcej o krysztale z tego miecza? - poprosiła. Irton wspominał, ze jego rodowy miecz ma wyjatkowy kryształ. Czy chodziło o ten sam?

- Nie wiem o nim nic poza tym, że zmieniał kolor klingi na czerwony. Nie wiem również co się z nim stało.

Cóż, przynajmniej mieli już pierwszy trop. Poszukać czerwonego kryształu.
- Ważniejsi Sithowie z jakimi walczyli, pokonali lub zostali pokonani rycerze z rodu Karnishów.

- Dwight Karnish zabił przywódcę floty wygnanych po Stuletniej Ciemności Jedi, którzy powrócili do Republiki pod nazwą Sithów. Shawn Karnish zabił Dartha Vorena podczas akcji porwania Dartha Revana w czasie Wojny Domowej Jedi. Cyllian Karnish zabił Lorda Sithów na Illum podczas ostatniej wojny. Krążą również pogłoski, że polował na innych, ale obecny stan naszej wiedzy o szeregach naszych wrogów nie pozwala tego potwierdzić.

- Innych? Zananych z imienia i nazwiska?

- W czasie wojny wiele zdarzeń pozostaje nieznanych, tak jak losy wielu z walczących. Jeśli jednak interesują cię tak bardzo szczegóły, poszukaj holokronów poświęconych Karnishom w świątynnej bibliotece.

Era uniosła brew. Czyżby komuś znidziło się paplanie? Na razie nic więcej nie przychodizło jej do głowy jeśli idzie o Karnishów. Postanowiła poruszyć więc podsuniety jej przez Ziewa temat.
- Co wiesz o metalach, których nie można przeciąć mieczem świetlnym?

- Jedynym znanym metalem o takich właściwościach jest dimetris, który występuje w minerale cortosis. Cortosis zwykle miesza się z innym metalem i z powstałego materiału wyrabia broń, najczęściej wibroostrza lub pancerze. W zależności od ilości cortosis użytego do stworzenia stopu miecz świetlny ulega dezaktywacji na czas od kilku sekund do kilku minut. W przypadku niewielkiej zawartości cortosis miecz może w ogóle się nie wyłączyć.

Czyli tak jak strzelała. Chociaż w sumie beskar też powinien być holocronowi znany. W końcu przezył już wojny Mandaloriańskie.
- Co wiesz o innych fizycznych właściwościach cortosis?

- Nic.
 

Ostatnio edytowane przez Lirymoor : 23-04-2012 o 16:55.
Lirymoor jest offline