Wątek: Wieża gromów
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-12-2006, 12:59   #15
Harv
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 1 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Cytat:
Napisał Dorn1908
Jak się akcja jakoś rozwinie to się rozpisze, na razie to mamy jedną wielką przerwę, to co się dziwicie .....
Wiesz, Dorn, przydało się, abyś bardziej scharakteryzował swoją postać opisując jej zachowanie, bo z myśli zbyt dużo się nie dowiemy. Możesz opisać jak reagujesz na ludzi otaczających cię, czy czujesz wobec nich strach, czy może pogardę - można naprawdę napisać ciekawe posty. Teraz jest właśnie na to czas - abyśmy Cię poznali, mogli się ustosunkować do Twojej postaci.

Cytat:
Napisał Dorn1908
P.S trzecia osoba tak ?? ok, mogę i tak, zawsze mi się zdawało, że jest ona optymalna dla kogoś kto nie potrafi się wystarczająco wczuć w rolę odgrywanej postaci i ma problemy z wyobrażeniem sobie poszczególnych scen i interakcji z innymi postaciami, ale ok, dostosuje się, będzie w trzeciej osobie
Czemu trzecia osoba? Bo czytający widzą Cię z zewnatrz, z trzeciej osoby. Wczuwać to się wczuwamy we własną postać . Dialogi i to co mówi postać, są oczywiście w pierwszej osobie.

Nie mam zamiaru mieszać cię z błotem, po prostu sądzę, że tak należy pisać, aby posty były zrozumiałe dla wszystkich i pełniły jakąś funkcję ozdobną, nie tylko "popychacza" akcji do przodu.

Edit:
Heh, TomAtos, teraz dosłownie zmusiłeś Dorna do napisania czegoś mówiącego coś więcej
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline